Podzimní běh - Ludgeřovická krosová 10

Reklama

Krásné slunečné počasí a deseti kilometrová trať vedoucí barevně zbarvenou podzimní přírodou přilákala do Ludgeřovic 88 běžců, kteří se přihlásili do 2.ročníku tohoto veřejného. Ten se poprvé běžel v loňském roce, tehdy se na trať vydalo asi pět desítek mužů a žen. Letos jich bylo ještě o třicet více.

"Je to nad očekávání. Samozřejmě jsme se modlili, aby vyšlo počasí, které bylo úžasné, dalo se to dnes i v kraťasech běžet.“  radoval se organizátor závodu Martin Popek.

Kromě krátkého úseku, který závodníci museli urazit od startu, vedla Ludgeřovická krosová 10 výlučně terénem. Dvacetiletý Lukáš Turek z Města Albrechtic se brzy po startu od svých soupeřů oddělil a do cíle doběhl s časem 37 min a 20 s.

„Náskok jsem získal hned od začátku závodu. Nejtěžší byly ty pasáže v lese, jak to stoupalo do kopců. Jinak se mi běželo dobře.“ radoval se vítěz. 

Druhý Marek Škapa z Ostravy těsně následovaný karvinským Rosťou Kolichem se v cíli objevil více než dvě minuty po vítězi závodu. Z žen pak byla nejrychlejší Adéla Pěchová z Ostravy:_

"Jsem velmi ráda. Málokdy se mi podaří vyhrát. Dnes se  mi to podařilo!" usmívala se. 

Na vytýčení trasy si pořadatelé z Běžeckého klubu Ludgeřovice zakládají. Chtějí, aby trať byla pro závodníky opravdu pohodlná a ladí ji do posledních detailů. Poslední týden před závodem ji hlavní organizátor denně kontroloval. Sám se pak postavil na start závodu.

„Každý den deset kilometrů. Dnes máte sobotu, takže 60 km už mám v nohách.“ Snad jsem si splnil svůj cíl a dal to pod 50 min." přál si hlavní organizátor závodu Martin Popek z BK Ludgeřovice

Bez ohledu na čas se mohli v cíli radovat všichni závodníci, protože dostali na krk speciální medaili vyrobenou pro tuto příležitost.
Symfonický koncert JFO: Slovanské tance a 4. symfonie J. Brahmse

28.05. 19:00 - 26.05. 1:06
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 26.05. 1:06
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 26.05. 1:06
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Slezská nemocnice v Opavě, příspěvková organizace
Opava
od 29 830 Kč do 40 000 Kč

Detail

TECHNICO Opava s.r.o.
Opava
od 25 000 Kč

Detail

OPAMETAL s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu