Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Vítání občánků je krásná tradice

Ludgeřovické děti, které se v letošním roce narodily, vítali do života na radnici představitelé obce. Kromě drobných dárků dostali jejich rodiče také dva tisíce korun.

Obřadní síň ludgeřovického obecního úřadu zaplnily do posledního místa letos narozené děti se svými rodiči, sourozenci a příbuznými. Malých občánků pozvalo vedení obce na radnici celkem 24, aby je slavnostně přivítalo mezi občany Ludgeřovic.

„Obec Ludgeřovice je ráda, že rodiče přivedou děti mezi nás a připravila si pro ně dárečky. Jedná se o peněžní dar v hodnotě 2000 korun.“ upřesnila Alena Janošová (Nezávislí), místostarostka OÚ Ludgeřovice.

Kromě tohoto praktického dárku byly pro rodiče připraveny také další drobné pozornosti.Rodiče se podepsali do pamětní knihy a nechyběla ani fotografie do kroniky. Během letošního roku přišlo v Ludgeřovicích na svět celkem 36 dětí. Zatímco většinou bývá poměr pohlaví zhruba vyrovnaný, letos převažovali chlapci, a to v počtu 23.

 „Do módy jdou opět stará česká jména: , Václav, Martin,Tomáš, Lukáš."  říká matrikářka Lenka Jurečková.

Ludgeřovická miminka pozdravily také děti z mateřské školy na Hlučínské ulici. Připravili si pro ně pásmo krátkých říkanek a písniček.

 „Já jsem pro udržování tradic. Líbí se mi to. Jsem rád, že to obec dělá“ podělili se o své dojmy rodiče.

Děti na slavnostní ceremoniál doprovázely mnohdy celé rodiny. A vítání občánků často i pojali jako malou oslavu.

Nahlásit chybu
Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s.- pracoviště Hlučín
Hlučín
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 33 000 Kč/měsíc

Detail