Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážnící řeší nejčastěji přestupky v dopravě

​Už dva roky mohou potkat občané Ludgeřovic v ulicích strážníky hlučínské městské policie. Dvoučlenná hlídka tady přijíždí několikrát do týdne a dohlíží na klid v obci.

Vloni hlučínští strážníci řešili v Ludgeřovicích 159 přestupků. Zhruba polovinu z nich  v dopravě. Jako třeba špatné parkování především na ulicích Na Návsí nebo Nad Mlýnem. Dalším prolémem byla také rychlá jízda, zejména při průjezdu místní částí Vrablovec.

„Do Ludgeřovic pravidelně nezajíždíme, jen podle potřeby. Podle toho jak nám vycházejí služby a směny. V létě tam jezdíme častěji,“ říká Luděk Olšovský, velitel Městské policie Hlučín.

Je to proto, že strážníci také pomáhají zajišťovat pořádek na nejrůznějších kulturních akcích, které převažují právě v letních měsících.   Součástí práce hlučínské městské policie jsou také  preventivní besedy ve školkách i školách.

„Na ZŠ se zaměřujeme v 1. třídách na dopravu. A na toto téma navazujeme ještě i později. Na vyšším stupni debatujeme o tématu šikany, kyberšikany a nebezpečí drog," popisuje strážník Lumír Prejda.

V budoucnu by mohla hlučínská městská policie využívat také místní monitorovací systém, který čítá 15 kamer.

„Kamerový systém využívá Policie ČR. Má tady svůj počítač i zálohovací místnost, kde může stahovat data. Já bych byl rád, kdyby se v tomto směru podařilo spolupracovat i s městskou policií,“ nastínil starosta Ludgeřovic Daniel Havlík (ČSSD).
SALVEKO TREND s.r.o. - prodejna Kravaře
Kravaře
od 16 100 do 17 800 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště okolí Opava
Opava
od 3 500 do 5 500 Kč/měsíc

Detail

A.G.J. - chráněná dílna s.r.o.-Pracoviště Železniční stanice Hlučín
Hlučín
od 95 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků