Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážnící řeší nejčastěji přestupky v dopravě

​Už dva roky mohou potkat občané Ludgeřovic v ulicích strážníky hlučínské městské policie. Dvoučlenná hlídka tady přijíždí několikrát do týdne a dohlíží na klid v obci.

Vloni hlučínští strážníci řešili v Ludgeřovicích 159 přestupků. Zhruba polovinu z nich  v dopravě. Jako třeba špatné parkování především na ulicích Na Návsí nebo Nad Mlýnem. Dalším prolémem byla také rychlá jízda, zejména při průjezdu místní částí Vrablovec.

„Do Ludgeřovic pravidelně nezajíždíme, jen podle potřeby. Podle toho jak nám vycházejí služby a směny. V létě tam jezdíme častěji,“ říká Luděk Olšovský, velitel Městské policie Hlučín.

Je to proto, že strážníci také pomáhají zajišťovat pořádek na nejrůznějších kulturních akcích, které převažují právě v letních měsících.   Součástí práce hlučínské městské policie jsou také  preventivní besedy ve školkách i školách.

„Na ZŠ se zaměřujeme v 1. třídách na dopravu. A na toto téma navazujeme ještě i později. Na vyšším stupni debatujeme o tématu šikany, kyberšikany a nebezpečí drog," popisuje strážník Lumír Prejda.

V budoucnu by mohla hlučínská městská policie využívat také místní monitorovací systém, který čítá 15 kamer.

„Kamerový systém využívá Policie ČR. Má tady svůj počítač i zálohovací místnost, kde může stahovat data. Já bych byl rád, kdyby se v tomto směru podařilo spolupracovat i s městskou policií,“ nastínil starosta Ludgeřovic Daniel Havlík (ČSSD).
Svatováclavský hudební festival - Cembalový recitál

23.09. 20:00
Opava, Švédská kaple, Opava

SHF: Zuzana Růžičková: Hudba znamená život / beseda

23.09. 20:00
Opava, Vodárenská věž, Opava

Action Man / taneční show

27.09. 19:00
Opava, Slezské divadlo, Opava

MEDIS INTERNATIONAL a.s. Bolatice
Bolatice
od 27 000 Kč/měsíc

Detail

Milan Přadka - pracoviště Opava
Opava
od 200 Kč/hod.

Detail

Valkýra security s.r.o. - místo výkonu práce Opava
Opava
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků