Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážnící řeší nejčastěji přestupky v dopravě

​Už dva roky mohou potkat občané Ludgeřovic v ulicích strážníky hlučínské městské policie. Dvoučlenná hlídka tady přijíždí několikrát do týdne a dohlíží na klid v obci.

Vloni hlučínští strážníci řešili v Ludgeřovicích 159 přestupků. Zhruba polovinu z nich  v dopravě. Jako třeba špatné parkování především na ulicích Na Návsí nebo Nad Mlýnem. Dalším prolémem byla také rychlá jízda, zejména při průjezdu místní částí Vrablovec.

„Do Ludgeřovic pravidelně nezajíždíme, jen podle potřeby. Podle toho jak nám vycházejí služby a směny. V létě tam jezdíme častěji,“ říká Luděk Olšovský, velitel Městské policie Hlučín.

Je to proto, že strážníci také pomáhají zajišťovat pořádek na nejrůznějších kulturních akcích, které převažují právě v letních měsících.   Součástí práce hlučínské městské policie jsou také  preventivní besedy ve školkách i školách.

„Na ZŠ se zaměřujeme v 1. třídách na dopravu. A na toto téma navazujeme ještě i později. Na vyšším stupni debatujeme o tématu šikany, kyberšikany a nebezpečí drog," popisuje strážník Lumír Prejda.

V budoucnu by mohla hlučínská městská policie využívat také místní monitorovací systém, který čítá 15 kamer.

„Kamerový systém využívá Policie ČR. Má tady svůj počítač i zálohovací místnost, kde může stahovat data. Já bych byl rád, kdyby se v tomto směru podařilo spolupracovat i s městskou policií,“ nastínil starosta Ludgeřovic Daniel Havlík (ČSSD).

Nahlásit chybu
AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 34 000 Kč/měsíc

Detail

Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 33 000 Kč/měsíc

Detail