Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Řidiče projíždějící Vrablovcem usměrní radar

Stále houstnoucí provoz a rychlá jízda neukázněných řidičů komplikuje život lidem v místní části Ludgeřovic – Vrablovci. Informační radar by tady mohl situaci zlepšit.

Zdejší rovná silnice mezi domy jako by řidiče vyzývala, ať jedou rychle. Přitom rychlost je tady omezena na 30, případně na 40 kilometrů v hodině. To ale něteří řidiči nerespektují.

„Není tam jediný přechod pro chodce, chybí tam chodníky. Ta cesta je velmi úzká a ve špičce je ten provoz hustý,“ popisuje Zuzana Bajgarová z Uličního výboru Vrablovec.

Přes Vrablovec si často zkracují cestu obyvatelé Hlučína – Rovnin, kteří spěchají do Ostravy. Rychlá jízda zde zapříčinila nejednu dopravní nehodu. Na bezpečnost v tomto úseku sice dohlížejí hlučínští strážníci, ale nestačí to. A tak se vedení obce rozhodlo pořídit zde světelnou tabuli , která bude informovat o tom, jak rychle šoféři jedou.

„Nebude jen ve Vrablovci, tam bude jedena z nich. Upozorní řidiče „pozor, jedeš rychle“. A bude tam také záznam vozidel, které projedou Vrablovcem, říká starosta obce Daniel Havlík (ČSSD).

Další informační radary budou umístěné v Ludgeřovicích na ulicích Markvartovická a Hlučínská.

„V oblastech s vysokou intenzitou dopravy a chodníků je umístění tohoto zařízení přínosem. Neboť zvyšuje bezpečnost silničního provozu,“ potvrzuje policejní mluvčí Lenka Sikorová a pokračuje: „Řidiči jsou v těchto oblastech nuceni v těchto oblastech snížit rychlost, čímž se logicky prodlužuje doba, ve které mohou zareagovat na možnou krizovou situaci.“

K bezpečnosti přispěje i vybudování dalších chodníků v Ludgeřovicích i na Vrablovci. Výstavba se plánuje na letošní rok.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyEKO - HUM, spol. s r. o., pracoviště Březová
Březová
od 23 500 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Lidl Kravaře
Kravaře
od 110 Kč/hod.

Detail

BOHEMIA MARTEN CORPORATION a.s. - Lidl Kravaře
Kravaře
od 18 000 Kč/měsíc

Detail