Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Strážníci značili kola, koloběžky nebo skútry

Hlučínští strážníci značili syntetickou DNA kola, koloběžky, skútry či motorky zdarma občanům Ludgeřovic.

Jízdní kola, koloběžky, skútry, invalidní vozíky nebo také kočárky značili strážníci Městské policie Hlučín mikrotečkou syntetické DNA. Díky této pouhým okem neviditelné značce je kolo nebo jiný dopravní prostředek, spojený s jeho majitelem. V dokumentaci je přesně zapsáno, o jaký typ kola se jedná, kdy bylo zakoupeno a kdo je jeho majitel. Nechybí anifotografie.

Tyto informace jsou pečlivě zadokumentovány. Třeba při silniční kontrole pak mohou strážníci nebo i policisté hned zjistit, zda příslušný dopravní prostředek náleží člověku, který jej používá. A není kradený.

„Z naší několikaleté praxe značení jízdních kol se nám potvrdilo, že zloděj dá přednost, můžu-li to tak říct, kolu neoznačenému než tomu, na kterém vidí tu informativní nálepku,“ takto vidí pozitiva značení syntetickou DNA Lumír Prejda z Městské policie Hlučín.

Strážníci nanesli speciální značku hned na 10 míst na kole, kde by měla vydržet bez poškození 10 let. Aby pak při kontrole rozluštili číselný kód, musí použít speciální čtečku. Mikročip je totiž pouhým okem neviditelný.

Hlučínští strážíci značí kola čtyři roky. Mikroznačky umístili asi na 700 kol. A zájem lidí o tuto službu, která je zdarma, pořád je.

Majitelé označených kol, koloběžek či skútrů by měli pamatovat na to, že by případný prodej či darování dopravního prostředku měli nahlásit na hlučínské městské policii.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy