Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Omezení doby stání na některých parkovištích v Ludgeřovicích

Řidiči pozor na nové vodorovné značení hned na třech parkovištích v obci Ludgeřovice: omezené stání je teď nově hned na třech parkovištích.

Změny čekají na řidiče, kteří chtějí odstavit svá auta na parkovištích u lugeřovického obecního úřadu, zdravotního střediska a u hřbitova. Některá parkovací místa jsou nyní nově označena modrým vodorovným značení a upozorňují, že je zde možné zůstat stát pouze dvě hodiny. Časové omezení má zabránit tomu, aby zde nestála vozidla celý den. Lidé, kteří přijedou k lékaři nebo na obecní úřad, pak marně hledají místo k parkování.

„Je to takový prvotní pokus, jak situaci řešit. S tím, že uvidíme, co se bude dít dále. Pokud to nepůjde jinak, tak ta místa na dvouhodinové parkování budou vyčleněna všechna,“ přemýšlí Daniel Havlík (ČSSD), starosta Ludgeřovic.

Na parkovišti u obecního úřadu mají navíc řidiči nařízeno, zajíždět na místo couváním, a to kvůli lepší orientaci. Je zde totiž hustý provoz a z nedaleké školy tudy chodí děti domů.

Tito řidiči si zatím nové úpravy nevšimli,přestože na něj upozorňuje značka. Mají štěstí, že kolem zrovna nešli hlučínští strážníci, kteří dohlížení na pořádek v Ludgeřovicích.

„Můžeme udělit pokutu příkazem na místě až do výše 2500 korun," upozorňuje Luděk Olšovský, velitel Městské policie Hlučín.

Řidiči by měli tedy zbystřit a věnovat pozornost nejen dění kolem sebe, ale také sklopit zrak na zem, na modré čáry.

"Bohužel, řidiči si dost často nevšímají vodorovného značení.Myslí si, že vodorovné značení musí být vždy doprovázeno značkou kolmou, což pravda není," ozřejmuje Olšovský.

Strážníci upozorňují, že budou při kontrolách nekompromisní. A tak se může lehce stát, že pokud nezaparkujete správně, můžete najít za stěračem pozdrav od uniformovaných mužů.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy