Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Na ludgeřovické radnici vítali nové občánky

Čtrnáct narozených dětí přivítali do života představitelé obce na ludgeřovické radnici. Kromě pamětního listu a drobného dárku dostali rodiče také 2 000 korun.

Do obřadní síně doprovodili kromě rodičů děti také jejich starší sourozenci nebo babičky a dědečkové. Přivítal je tady starosta obce a také žáci druhé třídy zdejší základní školy svými básničkami a písničkami. Většina rodin tuto akci pojala jako příležitost ke společnému setkání. A samozřejmě také jako oslavu.

V tento den dostali rodiče pro své maličké nejen dárek v podobě keramického ptáčka, ale také dva tisíce korun. Tuto slavnost připravují na ludgeřovické radnici 2x ročně.

„Rodiče dětí, které se narodily během posledního roku a od narození mají trvalý pobyt v Ludgeřovicích se mohou přihlásit na podzimní vítání dětí,“ doplňuje Lenka Jurečková, z úseku správních činností, Obecního úřadu Ludgeřovice.

Počet obyvatel v Ludgeřovicích v posledních letech stoupá. V lokalitě u rybníků se navíc chystá výstavba rodinných domků a tak dalších obyvatel tady jistě ještě přibude.

„Já si troufám tvrdit, že během tří let to bude přes 5 000 obyvatel. Přikládám to jednak tomu, že Ludgeřovice jsou výhodně umístěné: jsme okres Opava, ale kousek od Ostravy. A myslím, že na obec máme dobře rozjeté služby,“ říká Daniel Havlík (ČSSD), starosta Ludgeřovic.

V obci je dispozici několik mateřských škol i škola. Nechybí ani zdravotní středisko, knihovna a chystá se stavba domu služeb.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy