Reklama

​Den dětí školáci slavili pohádkovými soutěžemi

Mezinárodní den dětí slavili žáci ze ZŠ v Ludgeřovicích netradičními pohádkovými soutěžemi.

Reklama

Děti za Základní školy v Ludgeřovicích strávily svůj svátek na školním hřišti, kde je čekalo hned několik soutěžních klání. A ne tak ledajakých. Na stanovištích si mohly děti vyzkoušet neobvyklé disciplíny. Soutěžilo se například v přetahování lanem, zchlazení v parném dnu představovala štafeta v mokrém tričku, smysly zase prověřila čichová a hmatová soutěž.

„S kolegyní jsme se snažili vymyslet témata, co by mohlo být na jednotlivých stanovištích. Potom už jsme zadali práci dětem z parlamentu, které si rozdělily stanoviště mezi sebe a měly vymyslet konkrétní podobu toho stanoviště včetně pomůcek,“ představuje organizační zákulisí učitel Jan Schreier.

Zábavné dopoledne připravili členové školního parlamentu spolu s učiteli. Snažili se připravit jej taky, aby se všichni společně pobavili.

Jednotlivá stanoviště měla pohádkové názvy: u moudré lišky zase čekal na děti vědomostní kvíz, u šťastné blechy starotoval slalom ve skákání, u princezny ze mlejna se vozila kolečka.

„Ty pohádkové názvy vznikly tak, že jsme vlastně uspořádali anketu, jaké téma by to mělo být. A vyhrály pohádky. Jednotlivé názvy vymysleli deváťáci,“ osvětlila Markéta Bartáková, předsedkyně školního parlamentu.

Mezi sebou soutěžily jednotlivé třídy, a tak bylo často slyšet hlasité povzbuzování.

Pro vítěze soutěží byly připraveny diplomy a také sladké odměny. Kdo vyhrál ale nakonec vůbec nebylo důležité. Všechny děti se na svůj svátek skvěle pobavily.
Čarostřelec / opera

Zítra 19:00 - 15.06. 22:40
Opava, Slezské divadlo Opava

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 15.06. 22:40
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 15.06. 22:40
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

HAGEMANN a.s.
Opava
od 100 Kč do 150 Kč

Detail

HAGEMANN a.s.
Opava
od 100 Kč do 150 Kč

Detail

Vilibald Pustelník
Opava
od 80 Kč do 85 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu