Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Den dětí školáci slavili pohádkovými soutěžemi

Mezinárodní den dětí slavili žáci ze ZŠ v Ludgeřovicích netradičními pohádkovými soutěžemi.

Děti za Základní školy v Ludgeřovicích strávily svůj svátek na školním hřišti, kde je čekalo hned několik soutěžních klání. A ne tak ledajakých. Na stanovištích si mohly děti vyzkoušet neobvyklé disciplíny. Soutěžilo se například v přetahování lanem, zchlazení v parném dnu představovala štafeta v mokrém tričku, smysly zase prověřila čichová a hmatová soutěž.

„S kolegyní jsme se snažili vymyslet témata, co by mohlo být na jednotlivých stanovištích. Potom už jsme zadali práci dětem z parlamentu, které si rozdělily stanoviště mezi sebe a měly vymyslet konkrétní podobu toho stanoviště včetně pomůcek,“ představuje organizační zákulisí učitel Jan Schreier.

Zábavné dopoledne připravili členové školního parlamentu spolu s učiteli. Snažili se připravit jej taky, aby se všichni společně pobavili.

Jednotlivá stanoviště měla pohádkové názvy: u moudré lišky zase čekal na děti vědomostní kvíz, u šťastné blechy starotoval slalom ve skákání, u princezny ze mlejna se vozila kolečka.

„Ty pohádkové názvy vznikly tak, že jsme vlastně uspořádali anketu, jaké téma by to mělo být. A vyhrály pohádky. Jednotlivé názvy vymysleli deváťáci,“ osvětlila Markéta Bartáková, předsedkyně školního parlamentu.

Mezi sebou soutěžily jednotlivé třídy, a tak bylo často slyšet hlasité povzbuzování.

Pro vítěze soutěží byly připraveny diplomy a také sladké odměny. Kdo vyhrál ale nakonec vůbec nebylo důležité. Všechny děti se na svůj svátek skvěle pobavily.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy