Reklama

​Ludgeřovičští vzpěrači rozšiřují své řady

V tělocvičeně ludgeřovické základní školy scházejí v komorním obsazení čtyř sportovců členové sportovního klubu vzpírání.

Reklama

Třikrát týdně se trenér Oldřich Tchurz, dříve sám aktivní závodník, schází se svými svěřenci v tělocvičně, aby jim předal své zkušenosti. S mládeží pracuje už deset let. 

„Trénink začíná rozcvičkou, potom děláme trojskoky, hážeme medicimbalem. Potom se přesuneme do naší malé vzpírárničky. Děláme trh, nadhoz," líčí trenér.

Protože uvnitř je opravdu se všemi těmi závažimi těsno, vzpírá vždy jeden chlapec a ostatní přihlížejí z chodby. Tito jedenáctiletí siláci už dokáží bez potíží nad hlavu zdvihnout 30 kilogramů.Během tréninku to udělají několikrát.

"Můj osobní rekord je 40 kilogramů," pyšní se jeden z chlapců.

Zájem o tento silový sport velký není. Mezi čtyřmi členy klubu vzpírání, jsou dva synové trenéra Oldřicha Tchurze. Starší Ondřej je několikanásobným mistrem republiky v kategirii mladších i starších žáků. Vloni se stal juniorským vicemistrem.

"Na vzpírání mne baví hlavně trh.To je lehčí disciplína. Ale zase je tam dynamika a hlavně rychlost. Mám 96 kg osobák," líčí Ondřej.

Mladší chlapci se nyní připravují na podzimní závod Moravské ligy. Zatím jsou na osmém místě.

„Přál bych si, aby se alespoň jeden z mých svěřenců zúčastnil mistrovství republiky ml. žáků a kdyby přivezl medaili, to byh byl moc rád," zamýšlí se Oldřich Tchurz

Ludgeřovický sportovní kub vzpírání přijímá nové členy. Chlapci,ale i dívky, kteří mají o tento sport zájem, se mohou v pondělí, ve středu či v pátek odpoledne přijít podívat na trénink.
Čarostřelec / opera

Dnes 19:00 - 20:33
Opava, Slezské divadlo Opava

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 16.06. 20:33
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 16.06. 20:33
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Tomáš STRAUB s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč

Detail

Tomáš STRAUB s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč

Detail

Tomáš STRAUB s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu