Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Připravuje se stavba kanalizace na Vrablovci

  • Ludgeřovice,

Připravuje se projekt výstavby kanalizace v místní části Ludgeřovic - Vrablovci. Realizace přijde na 47 milionů korun. Obec bude usilovat o získání dotace.

Vrablovec bude mít novou kanalizaci. Nyní je připravena studie na odkanalizování víc jak dvou stovek domů. V této místní části Ludgeřovic žije 521 obyvetel.

„Dodnes je na Vrablovci kanalizace udělaná v akci „Z“. To znamená, kdo měl nějakou rouru, ten ji položil, napojil. Ta kanalizace je  nefunkční. Spousta míst se propadá a i ten nelibý pach vyvěrá na povrch.“

Nová kanalizace bude odpadní vody odvádět do stoky v Ludgeřovicích. Tady se kanalizace začala budovat v r. 2012. Dokončena byla během dvou let. Nyní už je připojena většina ze zdejších 1300 domů.

Já bych řekl, že napojených občanů je více než 90%. Domy, které napojeny nejsou, nejsou buď obydleny, nebo jsou ty objekty v exekuci. Domy, které produkují odpadní vody jsou napojeny z drtivé části,“ Jiří Olšák, odb. výstavby, životního prostředí a údržby, OÚ Ludgeřovice.

Teď už je hotová i studie pro odkanalizování  vrablovecké osady. Podle ní budou odpadní vody svedeny do ludgeřovické stoky. A dále pak poputují do čistírny odpadních vod v Ostravě – Přivoze.

„Víme,že  profil Vrablovce je nešťastný, takže bude tady muset být několik přečerpávacích stanic a budeme muset tlačit jak na Ludgeřovice, tak na Vrablovec splašky," upozorňuje starosta Havlík.

Během roku by měl být hotový projekt. Stavba kanalizace na Vrablovci by měla přijít asi na 47 milionů korun. Část peněz na stavbu by mohla obec získat z dotací ministerstva životního prostředí, část také i z kraje.

Nahlásit chybu
Česká distribuční k.s.- pracoviště Hlučín
Hlučín
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

René Exner - Opava
Opava
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

Moravskoslezské energetické centrum, příspěvková - pracoviště Opava
Opava
od 23 390 do 34 370 Kč/měsíc

Detail