Ludgeřovice budou mít nový varovný systém

Obec Ludgeřovice na Opavsku bude mít nový varovný systém. Zatímco dosud na nebezpečí upozorňovala pouze siréna, teď může být její zvuk doprovázený i hlášením, co přesně se děje a také jak mají občané reagovat.


Siréna oznamuje, že se něco děje. Ale zda jste ohroženi povodní, chemickým poplachem nebo třeba vichřicí – to už se nedozvíte. Moderní siréna to ale umí říci. Kromě zvuku je možné využít také hlas. V rámci vybudování nového varovného systému bude instalována i v Ludgeřovicích. Aby se k lidem dostaly informace co nejdříve, přibudou zde také nové tlampače.

„Celkově se předpokládá, že v systému bude použito 108 bezdrátových hlásičů, které budou umístěny na sloupy veřejného osvětlení a budou naprojektovány tak, aby byla zajištěna co největší srozumitelnost,“ doplnil  projektant varovných systémů  Vladimír Pavlík.

Hasiči, starosta nebo třeba také členové povodňové komise budou moci dát lidem na vědomí, co přesně se děje a jaký má příp. událost dopad na jejich životy. Přitom nemusí sedět u  mikrofonu obecního rozhlasu, který je na radnici. Postačí k tomu i mobilní telefon.

„Máme tady třeba požár s vývinem zplodin. Můžeme podávat informace o tom, že lidé nemají větrat, nemají zbytečně vycházet. Můžeme konkretizovat, na kterých ulicích tato opatření musí platit,“ uvádí  David Lange, zástupce velitele Sboru dobrovolných hasičů Ludgeřovice

Systém nejen varuje před nebezpečím, ale může sloužit také jako místní rozhlas. Dokáže také  velmi dobře varovat před velkou vodou. Nyní vzniká digitální povodňový plán. A  na Ludgeřovický potok bude instalováno i čidlo hladiny vody.

Festivalový koncert SHF: Hudební život Univerzity Karlovy

21.09. 18:00 - 19.09. 4:25
Opava, Kostel sv. Jana Křtitele, Hlučín

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 19.09. 4:25
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 19.09. 4:25
Opava, Vaše kancelář nebo pracoviště

VAVREČKA FOS SERVIS s.r.o.
Opava
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Společenství vlastníků Poliklinika KATKA, Partyzánská 1730/3, Opava - Kateřinky
Opava
od 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků