Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Daniel Havlík starostou Ludgeřovic počtvrté

Lídr volební kandidátky Daniel Havlík se stává v Ludgeřovicích po čtvrté starostou. Ani na postu místostarosty se nic nezmění: zůstane tam Alena Janošová, která kandidovala za Nezávislé - Občany pro Ludgeřovice.

19 nově zvolených zastupitelů v říjnových komunálních volbách se sešlo na svém prvním, ustavujícím zasedání. Poté, co všichni složili slib, pustili se do volby starosty obce. Už po čtvrté se této funkce ujal Daniel Havlík, lídr kandidátky sociálních demokratů, kteří v Ludgeřovicích vyhráli volby.

„Já bych nerad něco měnil. Já si myslím, že svou práci děláme dobře. I ty volební výsledky tomu nasvědčují,“ řekl po svém zvolení staronový starosta Daniel Havlík (ČSSD).

Změny se neudály ani na pozici místostarosty. Tam zůstala nezávislá Alena Janošová.

„Za ta uplynulá léta se spolupráce osvědčila. Já myslím, že jsme si vycházeli vstříc, že jsme si rozuměli, měli jsme stejné zájmy. Já myslím, že když jsou lidé v pohodě i osobně, tak je to pro obec přínosem, že se domluví a najdou společnou cestu,“ dodává také znovu zvolená místostarostka Alena Janošová (Nezávislí – Občané pro Ludgeřovice).

Ve vedení ale budou chybět členové hnutí ANO, kteří sice ve volbách skončili hned za ČSSD a získali 5 mandátů. Zůstávají, stejně jako v minulém volebním období, v opozici. To si zastupitelé vyříkávali ještě během diskuse.

„Ono vždycky to ustavující zastupitelstvo je to první , kde jsou ještě třenice, než se usadí všechny ty pozice,“ říká Havlík.

Opoziční hnutí ANO nakonec bude řídit kontrolní výbor.Už má také jasno, o co bude v následujících čtyřech letech usilovat.

„Chtěli bychom se zaměřit na sportovní aktivity, budeme sledovat vývoj budování náměstí a další možnosti týkající se dotací a dovedení finančních prostředků do obce,“ objasnil Ondřej Klučka (ANO).

Další zasedání ludgeřovického zastupitelstva je naplánováno na 12. prosinec od 17,30 hodin v sále kulturního domu. Schvalovat se bude rozpočet.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy