Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Největší letošní investice: přestavba MŠ a hasičárny

Ludgeřovice budou letošním roce hospodařit s částkou přesahující 100 milionů korun. Největšími investicemi letošního roku bude rekonstrukce a dostavba mateřské školy na Hlučínské ulici a přestavba hasičské zbrojnice.

Zatímco ještě vloni zůstal rozpočet Ludgeřovice těsně pod 100 milionovou hranicí, letos se přes  ni už přehoupnul. A to necelými dvěma miliony korun. Jeho výše je   101 742 380 Kč.

 „Rozpočet se bude jistě měnit, protože do něj postupem času ještě naskakují různé dotace, které dostáváme apod. První rozpočtové opatření přijde možná už v březnu,“ komentoval rozpočet starosta Ludgeřovic Daniel Havlík (ČSSD).

Jednoznačně největší investicí je rekonstrukce Mateřské školy na Hlučínské ulici, která začala už v loňském roce. Na zahradě už je vidět hrubá stavba nového pavilonu a brzy začne přestavba staré budovy. Pokračuje také rekonstrukce hasičské zbrojnice, která už nevyhovovala požadavkům moderní doby. Chystá se i nádstavba nad základní školou.

„Ta částka, kterou počítáme na přístavbu celého patra školy v rámci  odborných učeben je asi 27 mil. korun. Ta dotace by měla pokrýt 23, 5 – 24 mil. korun,“ říká Havlík.

Vedle stávajícího fotbalového hřiště také vyroste nová tréninková plocha. Připravovat se bude projektová dokumentace kanalizace v místní části Vrablovec a nebo rozšíření silnice a výstavba chodníků tamtéž.

S připraveným rozpočtem na prosincovém zasedání souhlasili všichni zastupitelé, i ti opoziční. A jednomyslně jej přijali.

 „S rozpočtem jsme celkově spokojeni, protože se podařilo najít peníze na podporu investic do silnic, vč. Infrastruktury, veřejného osvětlení a zeleně.

V dalším výhledu bychom chtěli zajistit financování na podporu sportovního zázemí v obci,“ řekl nám opoziční zastupitel Ondřej Klučka (ANO).

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyCENTR GROUP, a.s. - Suché Lazce
Opava
od 17 900 Kč/měsíc

Detail

BAUMASCHINEN s.r.o. - pracoviště Opava a okolí
Opava
od 49 000 Kč/měsíc

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 23 000 Kč/měsíc

Detail