Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kvůli rekonstrukci jsou děti v náhradní školce

Takzvaná Kontejnerová školka ,složená z jednotlivých modulů, vyrostla dočasně na zahradě Základní školy v Ludgeřovicích. Do konce roku tady bude fungovat jedno oddělení mateřské školy, které se sem muselo přestěhovat kvůli rekonstrukci původní budovy.

Děti z mateřské školy na Hlučínské ulici se dočasně přestěhovaly do náhradních prostor. Kvůli probíhající rekonstrukci našly azyl v soukromé základní škole Liščata a také v této kontejnerové školce.

„Jedno oddělení jsme přestěhovali do kontejnerové školky, která je na zahradě naší základní školy. Je to nejlepší dostupnost pro rodiče a také napojení na veškeré sítě bylo jednoduché,“ říká Karel Moric, ředitel ZŠ a MŠ Hlučínská, Ludgeřovice.

A tak během několika týdnů vyrostla z prefabrikovaných modulů školka nová. Teď si ji děti i učitelky postupně zabydlují. Ačkoliv se jedná o dočasné provizorium, je tady vše potřebné. Tyto náhradní prostory jsou dokonce větší, než měly děti dříve k dipozici.

„Byli jsme zvyklí na malinkou školičku, tento prostor je pro nás úžasný, vyhovující, překvapivý, protože jsme nevěděli, do čeho jdeme.Děti mají prostor nejen na hraní,ale i na spaní a na spaní,“ popisuje učitelka Hana Žídková.

Právě nedostatek prostoru nevyhovoval hygienickým normám a byl důvodem, proč se původní budova školky musela opravit. Na podzim začaly práce na přeložkách inženýrských sítí a stavba nového pavilonu. A díky tomu se bude moci také navýšit počet dětí z 56 na 72.

„V tuto chvíli máme postavenu hrubou stavbu školky. V novém roce začnou probíhat práce ve stávající školce, kde se budou dělat nové podlahy, střecha, topení i nové dispoziční změny,“ doplnil Moric.

Stavební práce by měly být hotové během následujících 7 měsíců. Do nově opravené školky se pak děti budou moci vrátit od 1. září.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyČeská distribuční k.s.- pracoviště Hlučín
Hlučín
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Moravskoslezské energetické centrum, příspěvková - pracoviště Budišov nad Budišovkou
Budišov nad Budišovkou
od 23 390 do 34 370 Kč/měsíc

Detail