Kvůli rekonstrukci jsou děti v náhradní školce

Takzvaná Kontejnerová školka ,složená z jednotlivých modulů, vyrostla dočasně na zahradě Základní školy v Ludgeřovicích. Do konce roku tady bude fungovat jedno oddělení mateřské školy, které se sem muselo přestěhovat kvůli rekonstrukci původní budovy.

Děti z mateřské školy na Hlučínské ulici se dočasně přestěhovaly do náhradních prostor. Kvůli probíhající rekonstrukci našly azyl v soukromé základní škole Liščata a také v této kontejnerové školce.

„Jedno oddělení jsme přestěhovali do kontejnerové školky, která je na zahradě naší základní školy. Je to nejlepší dostupnost pro rodiče a také napojení na veškeré sítě bylo jednoduché,“ říká Karel Moric, ředitel ZŠ a MŠ Hlučínská, Ludgeřovice.

A tak během několika týdnů vyrostla z prefabrikovaných modulů školka nová. Teď si ji děti i učitelky postupně zabydlují. Ačkoliv se jedná o dočasné provizorium, je tady vše potřebné. Tyto náhradní prostory jsou dokonce větší, než měly děti dříve k dipozici.

„Byli jsme zvyklí na malinkou školičku, tento prostor je pro nás úžasný, vyhovující, překvapivý, protože jsme nevěděli, do čeho jdeme.Děti mají prostor nejen na hraní,ale i na spaní a na spaní,“ popisuje učitelka Hana Žídková.

Právě nedostatek prostoru nevyhovoval hygienickým normám a byl důvodem, proč se původní budova školky musela opravit. Na podzim začaly práce na přeložkách inženýrských sítí a stavba nového pavilonu. A díky tomu se bude moci také navýšit počet dětí z 56 na 72.

„V tuto chvíli máme postavenu hrubou stavbu školky. V novém roce začnou probíhat práce ve stávající školce, kde se budou dělat nové podlahy, střecha, topení i nové dispoziční změny,“ doplnil Moric.

Stavební práce by měly být hotové během následujících 7 měsíců. Do nově opravené školky se pak děti budou moci vrátit od 1. září.

POHL cz, a.s., odštěpný závod Opava
Opava
od 24 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Opavská lesní a.s. - obora Jelenice - Vítkov
Vítkov
od 18 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

TEMPO, obchodní družstvo - prodejna Bolatice
Bolatice
od 88 do 118 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků