Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Běžecký závod Ludgeřovická 15 letos po desáté

Jubilejní 10. ročník běžeckého závodu Ludgeřovická 15 se blýsknul rekordním počtem závodníků, kteří se postavili na start. Patnácti kilometrový závod nejlépe zaběhnul Martin Ocásek z Krnova, který dokonce vylepšil svůj předloňský vítězný čas na této trati.

Běžecký závod Ludgeřovická 15 opět po roce lákal milovníky běhu. Tentokrát si jich pro startovní číslo přišlo 233, což je nejvíce v desetileté historii. Mnozí ze závodníků se do Ludgeřovic rádi vracejí. A dá si říci, že zdejší trať už důvěrně znají:

„Běžím to po čtvrté. Trať dobře znám. Je sice náročná, ale mám ji ráda, běží se mi dobře,“ řekla nám jedna ze startujících žen.

Letos se nově mohli zapsat do zvláštní kategorie závodníci starší 70 let. A poprvé také mohli běžet závodníci společně se svými psy, mimo hlavní závod:

„Pes je pro běh nejlepší parťák - nikdy neřekne ne,“ smál se muž, který se na patnácti kilometrovou trať vydal se svým čtyřnohým mazličkem. Stejně, jako další dvě ženy.

„Viděli jsme to v sousedním Polsku. Tam je běh se psy velice populární. V Polsku takto docela dost lidí běhává,“ řekl nám organizátor závodu Martin Popek.

Po startu od ludgeřovického fotbalového hřiště se všichni závodníci hromadně vydali trať. Ta vedla nejpve obcí mezi domy, pak zamířila do sousedních Petřkovic, dále lesem do Šilheřovic a zpět. Mezi mužskou většinou závodníků se blýsklo také 38 žen. Účastníci přijeli také z Polska nebo Slovenska.

Patnácti kilometrovou trať se podařilo nejrychleji zdolat Martinu Ocáskovi z Krnova, který s časem 51:25 vyhrál. Stejně, jako před dvěma lety.

„Velmi rád tady jezdím, vždycky se mi tady skvěle běží. Je tady příjemná atmosféra, příjemní lidé, kteří to organizují,“ podělil se o své dojmy v cíli.

Také nejlepší žena v cíli, Petra Pastorová zdejší trať dobře zná. Vítězství tady okusila už několikrát: „Vítězím díky tomu, že intenzivně trénuju. Bez toho to nejde.“

Z domácích běžců proběhl cílovou páskou nejprve Radomír Březina, který skončil na celkovém 14. místě.

V cíli pak na každého závodníka, bez ohledu na umístění, čekala pamětní medaile.Nahlásit chybu