Reklama

Práce na rekonstrukci hasičské zbrojnice pokračují

Opravy hasičské zbrojnice v Ludgeřovicích jsou v plném proudu. Do konce letošního roku by se z této téměř čtyři desetiletí staré budovy mělo stát moderní zázemí pro zdejší jednotku dobrovolných hasičů.

Reklama

Do konce letošního roku by se z této téměř čtyři desetiletí staré budovy hasičské zbrojnice v Ludgeřovicích mělo stát moderní zázemí pro zdejší jednotku dobrovolných hasičů.

Dělníci začali se stavebními pracemi vloni na podzim. Nejprve pracovali na fasádě. Pak se přesunuli do přízemních prostor, kde museli řešit především problémy s vlhkostí.

„Narazili jsme na špatně provedené hydroizolace, a tak jsme museli celý objekt sanovat. Následně také odkopat základy a provést drenáže. Nakonec jsme museli udělat i chemickou injektáž stěn,“ říká stavební technik Libor Kosub.

Na jaře se dělníci přesunuli z přízemí na střechu. V nově postavené dřevěné nádstavbě vznikne zázemí pro hasiče, které v původní budově citelně chybělo. Bude tady také věž pro sušení hadic. V prvním patře zůstane společenský sál. A v přízemí pak bude dost místa pro parkování hasičské techniky.

„Dispozice dole v garážích se nemění. Úpravou získáme více prostoru pro hasičská auta. Přibude také nová šatna s hygienickým zázemím, doplňuje Kosub.

Kvůli rekonstrukci teď dvaceti členná jednotka dobrovolných hasičů vyjíždí k zásahům z pronajatých prostor na kraji obce, kam dočasně přestěhovali veškerou techniku. Do nově opravené zbrojnice by se měli vrátit nejpozději na konci letošního roku.

„Doufám, že se nám povede nastěhovat sem hasiče i dříve. Budeme se snažit aspoň přízemní prostory, výjezdovou část i garáže zprovoznit co nejdříve,“ slibuje starosta obce Daniel Havlík (ČSSD).

Rekonstrukce hasičské zbrojnice přijde na 11 milionů korun. Část, 7 milionů Kč, se podařilo získat z dotací ministerstva vnitra a kraje. Zbytek do celkové částky doplatí obec.
JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 20.06. 17:53
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 20.06. 17:53
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Hlubek a syn, s.r.o.
Opava
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Pavla Alhas
Opava
od 14 740 Kč

Detail

ABECEDA s.r.o.
Opava
od 17 500 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu