Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ukliďme Česko: v Ludgeřovicích se zapojily spolky

Víc jak 3 000 míst se rozhodli letos dobrovolníci vyčistit od odpadu v rámci akce Ukliďme Česko. Pomocnou ruku nabídli také občané Ludgeřovic, kteří během této celorebulikové akce dali do pořádku hned několik lokalit ve své  obci.

Rukavice, pytle na odpad a také pláštěnku proti dešti potřebovali dobrovolníci, kteří vyrazili v rámci akce Ukliďme Česko sbírat odpadky. V Ludgeřovicích se do úklidu pustili především spolky, třeba Skauti.

„Vytýčili jsme si jednotlivé zóny, které patří obci. Takže my tady máme Menšíkovu louku a pak ještě přilehlé okolí,“ říká Marek Schneider , vedoucí střediska Skautů v Ludgeřovicích.

Skautky se vydaly uklízet podél hlavní silnice. Pytle měly naplněné během několika minut jednak tím, co lidé odhodili z oken automobilů a pak také odpadem, který sem někdo záměrně přivezl, třeba použité baterie.

Dobrovolní hasiči se vydali po čtyř kilometrovém toku místního potoka. Brodili se vodou a na břeh vynášeli většinou plastový odpad či elektrospotřebiče.

„Zdá se mi, že v potoce je odpadu o něco míň, než v předešlých letech díky tomu. Možná, také díky tomu, že tuto akci pořádáme pravidelně. A také snad proto, že lidé nejsou lhostejní ke svému okolí, “ přemýšlí velitel družstva JSDH Ludgeřovice David Lange.

Místní fotbalisté si zase vzali na mušku hřiště a jeho okolí, kam chodí trénovat. Nejčastěji se museli sehnout pro papírky a plastové lahve.

Dobrovolníci čistili i lesík u bývalé pískovny. V budoucnu by tady měl vyrůst obecní park. Nejdříve je ale potřeba toto místo zbavit hned několika černých skládek, kde někdo odhodil třeba záchodové prkénko, koberec, holínky nebo brusle.

„Tuto lokalitu jsme pro úklid vytipovali. Dříve tady lidé vyváželi odpad a je ho tady stále hodně,“ posteskl si starosta obce Daniel Havlík (ČSSD), který také přiložil ruku k dílu.

Když se Ludgeřovice do akce Ukliďme Česko zapojily před třemi lety poprvé, přišlo jen pár dobrovolníků. Letos tady uklízelo 73 lidí, kterým není lhostejné, jak jejich obec vypadá.Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy