Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MŠ Hlučínská díky rekonstrukci zvětší své prostory

Rekonstrukce MŠ Hlučínská v Ludgeřovicích běží podle plánu. Do nově opravené budovy, která zvýší svou kapacitu o jedno oddělení, se budou moci předškoláci vrátit od nového školního roku.

56 dětí ze dvou oddělení Mateřské školy Hlučínská našlo dočasně azyl v soukromé školce a také v těchto prefabrikovaných modulech, které jsou umístěné na zahradě základní školy. To proto, že původní budova školky nevyhovovala kapacitním i hygienickým požadavků a nyní se rekonstruuje. Komfort zvýší přistavěný pavilon, kde vznikne další oddělení. Dělníci se pustili také do oprav staré vily.

„Děláme jednak montáž střešní krytiny, máme zateplenou část objektu, zatím bez finální omítky. Vylité jsou i podlahy a chystáme se na sádrokartony, ze kterých budou příčky i podhledy,“ upřesnil stavební technik Libor Kosub.

Během rekonstrukce vyšlo najevo, že opravy se musí dotknout také shnilého střešního krovu. Dřevěné trámy nyní nahradila ocelová konstrukce, která přispěje ke zvětšení prostoru v prvním patře.

Veškeré práce by měly být dokončeny během prázdnin. Venkovní úpravy pak ještě o něco později.

„Rekonstrukce na školce běží podle plánu a vše nasvědčuje tomu, že bychom měli v průběhu prázdnin dokončit veškeré práce a 1.9. školku slavnostně otevřít,“ doplnil Karel Moric, ředitel ZŠ a MŠ Hlučínská v Ludgeřovicích.

Opravená školka bude mít tři oddělení a její kapacita se navýší o 16 dětí, tedy na 72.

Termín zápisu dětí do všech obecních školek v Ludgeřovicích je stanovený na 6. května.

Nahlásit chybu