Reklama

Stavba kruhového objezdu v Ludgeřovicích začne na podzim

Obec Ludgeřovice dokončuje projektovou dokumentaci pro výstavbu kruhového objezdu na křižovatce ulic Hlučínská a Markvartovická při vjezdu do vesnice. Pak už nebude nic bránit tomu, aby mohlo být vydáno územní rozhodnutí a stavba mohla být zahájena.

Reklama


Plánovaný rondel za 9 milionů korun by měl udělat tuto nepřehlednou křižovatku bezpečnější a také přinutit řidiče, aby sundali nohu z plynu.

„Počítáme s tím, že tu situaci výrazně zlepší, protože ti řidiči budou nuceni zpomalit. Přece jen, přes ten kruhový objezd se nedá proletět osmdesátkou,“ těší se starosta obce Daniel Havlík (ČSSD).

Po rondelu volá obec už několik let. Stavba je součástí tzv. Bílé knihy Moravskoslezského kraje, která mapuje stav komunikací II. a III.tříd a plánuje jejich přestavby a modernizace.

„Troufám si tvrdit, že tento problém tady řešíme už 12 let. Kruhový objezd se několikrát posouval, měnila se nájezdová ramena, měli jsme jinou představu o řešení zastávek hromadné dopravy, doplňuje Havlík.

Tři autobusové zastávky měly být původně soustředěny na jednom místě tak, aby mezi nimi cestující nemuseli složitě přes křižovatku přebíhat. Nakonec ale zastávky zůstanou tak, jak jsou.

„Obec Ludgeřovice se zavázala připravit projektovou dokumentaci okružní křižovatky až do stupně dokumentace pro stavební povolení. Pak tuto stavbu budeme moci zahájit. Předpokládám, že by to mohlo být na podzim,“ doplnil Jan Lukšo, náměstek ředitele Správy silnic Moravskoslezského kraje.
Holba Rock na grilu 2019 / rocková party radia Čas

26.07. 15:15 - 27.07. 2:00
Opava, Letiště Kylešovice, Opava

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 16.07. 22:54
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 16.07. 22:54
Opava, Kostel sv. Václava, Opava


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu