Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vzpěrači trénují ve sklepě, jedinou výhodou je chlad v letním žáru

Mladí vzpěrači ze sportovního klubu Ludgeřovice se připravují na poslední kolo žákovské ligy. Nemají to ale jednoduché. Z prostor tělocvičny zdejší základní školy se museli vystěhovat. Nové útočiště našli ve školním sklepě. Podmínky k tréninku jsou tady ale nevyhovující.

Ještě před prázdninami využíval sportovní klub vzpírání tělocvičnu v ludgeřovické základní škole. Tady probíhala rozcvička a posilování. Činky se závažími chlapci zvedali v přilehlé místnosti se speciální podlahou, aby pády těžkých závaží vydržela.

„Jednalo se vlastně o šatnu, ve které se děti převlékaly do tělocviku a hrozil tam úraz. To byl hlavní důvod, proč jsme potřebovali vzpěrače přestěhovat jinam,“ vysvětluje ředitel ZŠ Ludgeřovice Karel Moric.

Protože nová sezóna klepala na dveře a malí vzpěrači potřebovali trénovat, našlo se  narychlo místo  v budově nedávno opravené tzv. Dolní školy. V nevyužitých sklepních prostorách. Jenže: nejsou tady omítky, ve špatném stavu jsou i podlahy. Jedinou výhodou tohoto prostoru je, že v době letního vedra, je tady příjemný chládek.

 „Prostory podle mne jsou nevyhovující. Je tady vlhko. Jistě v zimě tady bude zima,“ stězoval si trenér Oldřich Tchurz. Ještě před dvěma měsíci si myslel, že prostory s pomoci sponzorů během prázdnin opraví. Peníze se ale nepodařilo sehnat. A tak zde teď sem aspoň nastěhoval vzpěračské platformy a činky, aby jeho svěřenci  mohli trénovat. Do činek se ale kvůli vlhku brzy zakousla rez. Pomoc už naštěstí přislíbila obec.

„Během září chceme místnost zaměřit a zjistit, jak je to s podlahami. Budou se muset částečně rozkopat a nivelační stěrkou srovnat,“ slibuje starosta obce Daniel Havlík (ČSSD).

Kromě toho bude nutné zbavit sklepní prostory vlhkosti. Snad se to podaří ještě dřív, než vzpěrači nastoupí k závěrečnému podzimnímu kolu Moravské ligy. V konkurenci 7 týmů se nyní drží ve středu tabulky a  dvanáctiletý Jan Tchurz  je v celkovém hodnocení 4.

Nahlásit chybu


K tématu