Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vzpěračská exhibice v Ludgeřovicích a nový rekord v mrtvém tahu

​Ludgeřovická exhibice ve vzpírání patří už šestým rokem k adventnímu času. Scházení se tady sportovci všech věkových kategorií, aby se utkali v nadhozu. Tradiční součástí je také soutěž v mrtvém tahu. Loňský rekord překonal bývalý vzpěrač Robert Kubica, když si na činku naložil 260 kilogramů.

Na úvod vystoupili nejmladší chlapci a dívky, kteří leckdy dokázali zvednout více, než sami váží. Z nového osobního rekordu se radoval také čerstvý bronzový medailista z mistrovství republiky ludgeřovický  Jan Tchurz:  "Šedesát kilo  jsem už jednou nad hlavou měl, ale pokus jsem dotáhl, takže pokus nemohl platit.  Teď se mi to parádně povedlo," liboval si mladý vzpěrač.
Dětem se opravdu dařilo. Své hranice tady překonala většina starších i mladších žáků. Také díky publiku, které dokázalo vytvořit nádhernou atmosféru.
"Tady se zvedá  bez jakékoliv psychické zátěže. Vidíte sami, že atmosféra je skvělá," povchvaloval si organizátor akce, trenér SKV Ludgeřovice
Oldřich Tchurz, který se také aktivně zúčastnil  rekordu v mrtvém tahu. Vloni takto pozvedl 251 kg.Letos jej na souboj vyzval bývalý vzpěrač Robert Kubica, který zvedl 260 kilogramů a stal se novým rekordmanem. 

 V ženské kategorii se nejvíce dařilo předloňské vicemistryni Ester Holé , nadhodila 75 kilogramů. Robert Přívětivý exceloval mezi muži, když dokázal zvednout 150 kilogramů. Výkony sledoval také několikanásobný medailista z mistrovství světa i Evropy, olympionik  z Moskvy Anton Baraniak:.
„Ty výkony nejsou takové, jako bývaly za nás. Jsou o něco menší. Ale všechno je otázka tréninku a systematické práce," dodal k exhibici. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyBAUMASCHINEN s.r.o. - pracoviště Opava a okolí
Opava
od 39 000 Kč/měsíc

Detail

BAUMASCHINEN s.r.o. - pracoviště Opava a okolí
Opava
od 44 500 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN CORPORATION a.s. - Lidl Kravaře
Kravaře
od 18 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry