Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​L. Seifertová dokončila Tajemnou Opavu

  • Opava,

Lucie Seifertová představila svou novou knihu Tajemná Opava. Na šesti prostorových obrazech popisuje svou typickou kombinací vtipu a nadsázky dějiny města od počátků až do minulého století. Přitom se ovšem drží důležitých historických faktů. Společně s knihou vychází také desková hra.

Spisovatelka a ilustrátorka Lucie Seifertová začala na knize Tajemná Opava pracovat před rokem. Nejprve si nastudovala spoustu materiálů o městě a jeho historii. Do Opavy se i osobně vypravila, aby nasálad zdejší atmosféru.

„Překvapili mne hlavně lidi v Opavě: jak jsou sebevědomí, jak jsou pyšní na své město, a jak ho mají rádi. To se hned tak nevidí." komentovala zdejší atmosféru.

Do trojrozměrné knihy se snažila vybrat ty nejzásadnější okamžiky pro město: začala osidlováním břehů řeky Opavy v pravěku, zmínila opavskou linii Přemyslovců, nebo národnostní česko-německé problémy, připomnenula nejstarší muzeum u nás nebo paní Fiedorovou, která začala péct oplatky a založila tak prosperující obchod. Neopomněla ani významné stavby. Nejvíce autorku zaujala budova obchodního domu Breda  z 20 let minulého století.

"To je opravdu klenot, to je nádhera. Breda je jedinečná. Ovšem namalovat ji do toho výseku v knize byl docela problém. S tím jsem zápasila opravdu dlouho.“ vzpomíná Seifertová.

Kniha Tajemná Opava byla vydána nákladem 3000 kusů. K dispozici je také německá a anglická verze. K dostání je v Turistickém informačním centru.

„Ta knížka vypadá, že je primárně určená pro děti. Ale já myslím, že je pro čtenáře od tří do sta let.“ popsala publikaci členka redakční rady Magdalena Hájková.

Na motivy knihy byla vytvořena také desková hra. Knihu o historii Opavy přibližuje rovněž venkovní výstava na panelech umístěných v parku pod Ptačím vrchem. Zájemci si ji mohou prohlédout až do konce října.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy