Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve stacionáři pro seniory se zřítil kus stropu

  • Opava,

O nepříjemné přerušení porady pracovníků Stacionáře pro seniory opavské Charity se postaral kus stropu, který se zřítil v místnosti, kde právě sedělo 5 osob. Jako zázrakem se nikomu nic nestalo.

Kus stropu odpadl v kanceláři, když se tady sešlo pět pracovníků denního stacionáře pro seniory k poradě. Ve chvíli, kdy se zavřely dveře, se utrhnul kus stropu a zřítil se k zemi. Část padající omítky zasáhla i jednu z žen. Naštěstí se nikomu nic nestalo.

„Najednou jsem cítila, že něco padá, tak jsem se automaticky se snažila chránit rukama hlavu. Vůbec jsem nevěděla, co se děje, byla jsem v šoku. Když mne z pod suti vytáhli, měla jsem plné oči prachu.“ vzpomíná na osudný den Zuzana Paverová.

Zatímco vedlejší místnost, kde zrovna pobývali klienti stacionáře, prošla před dvěma lety rekonstrukcí, nehoda se stala zrovna v části domu z 19. stol., která opravena nebyla. Celý objekt prohlédl statik a konstatoval, že dům je jinak v pořádku.

„Tady se jedná o degradaci materiálu. A vliv okolního prostředí, ať už provoz tohoto domu ve vyšším podlaží, tak okolní doprava.“ vysvětlil stavební technik

Martin Vilímec.

Na opravách začali ihned pracovat dělníci. Pod všechny rákosové stropy teď zavěsí sádrokartonovou konstrukci, aby mohla případnou padající omítku zachytit.

„S rekonstrukcí spadlého stropu té kanceláře chceme opravit i ostatní místnosti, kde statik určil, že by mohlo dojít k poškození nebo zřícení.“ říká Petra Thiemlová, manažerka sekce služeb pro seniory, Charita Opava

Stavební práce budou probíhat i v dalších dosud nerekonstruovaných částech stacionáře - v jídelně či odpočinkové místnosti. Přestože se nehoda nedotkla hlavních prostor, ve kterých tráví čas senioři, právě probíhající stavební práce neumožňují, aby zde klienti mohli pobývat.

„Havárie bude mít dopad na provoz. Budeme jej muset omezit.“ informoval ředitel opavské Charit, pod kterou stacionář spadá, Jan Hanuš.

38 klientů stacionáře musí dočasně využívat k pobytu náhradní prostory. Na pár dnů se pak stacionář uzavře úplně.

Nahlásit chybu


K tématu
IBEX Security s.r.o. - pracoviště Opava
Opava
od 17 300 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

Ondřej Těžký - pracoviště Opava
Opava
od 180 Kč/hod.

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 34 000 Kč/měsíc

Detail