Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Hasičskou stanici navštívilo na 500 dětí

  • Opava,

Den požární bezpečnosti přilákal především děti do areálu opavské hasičské stanice. Prohlédnout si mohly nejen techniku a výstroj, kterou hasiči používají při své práci. Na vlastní oči mohly vidět hašení požáru, záchranu osob z havarovaného auta nebo jak funguje vysokozdvižná plošina.

Děti základních, mateřských ale i středních škol se mohly přijít podívat za hasiči, na stanici. Připravený tady pro ně byl nabitý program.Den požární bezpečnosti začal poklidným předčítáním Hasičských pohádek. Pak ale mohly děti vidět hasiče v akci.Ti nejprve museli zlikvidovat požár hořlavých kapalin. Dětem se tajil dech, když hustý dým zahalil muže ve speciálním obleku tak, že nebyl vůbec vidět . Převedl dětem, jak plameny reagují na vodu a oxid uhličitý. 

„Jakou třetí hasivo jsme použili prášek, kterým je tento typ požáru nejsnadněji uhasitelný.“ doplnil Petr Šíbl z HZS MSK, Opava

Pak přišla na řadu záchrana osob z výšek. Na dvůr byla přistavena vysokozdvižná plošina. Diváci si mohli prohlédnout, jak tento stroj pracuje. Jeden z hasičů ukázal také slaňování.

Hasiči vyjíždějí také k doravním nehodám. Zachranují lidi ze zdemolovaných aut. I to dětem ukázali. Jak je vidět, práce s dvacetikilogramovými hydraulickými kleštěmi není nic jednoduchého.

„Tato akce jede souběžně s naším provozem, kdy jsme připraveni pomoci občanům. Dokonce od sedmi hodin ráno působíme u dopravní nehody v Brumovicích.“ připomenul Kamil Pastuszek,ředitel ÚO Opava, HZS MSK.

Návštěvníci si také mohli prohlédnout veškerou techniku. Třeba také tu, kterou hasiči používají při záchranných pracích ve vodě.

 „Stojíme před lodním kontejnerem, kde jsou umístěné dva nafukovací gumové čluny a suché obleky." popsal Petr Serafin, velitel stanice ÚO Opava, HZS MSK

Zájem o prohlídku hasičské stanice byl v Opavě veliký. V areálem prošlo na pět set návštěvníků.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy