Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Trolejbus zranil dělníka při opravě zastávky

  • Opava,

Dělníka, který pracoval v Opavě na opravě okolí zastávky městské hromané dopravy na ulici Hlučínská zranil trolejbus. Doslova jej přimáčkl k budově zastávky. Řidič tvrdí, že se vůz nekontrolovaně rozjel poté, co se snažil vyhnout právě dalšímu přijíždějícímu spoji. Vše je zatím v šetření.

Parta dělníků pracovala u zastávky na konečné trolejbusů v Opavě na Hlučínské ulici od rána. Rekonstruovali nástupní plochu před zděnou budovou, která slouží také jako odpočívárna pro řidiče. Když sem ale zajížděl jeden z řidičů a chtěl se vyhnout přijíždějícímu vozu najel přímo na dělníka a přimáčkl jej ke zdi zastávky. Zraněného muže transportoval vrtulník do ostravské fakultní nemocnice.

„Utrpěl pornění hlavy s podezřením na otřes mozku a poranění hrudníku. Ve vážném stavu jej záchranáři přepravili do ostravské fakultní nemocnice.“ potvrdil  Lukáš Humpl, mluvčí Zdravotnické záchranné služby MSK.

Trolejbus byl poté, co z něj vystoupili na konečné cestující, prázdný, takže k dalším zraněním nedošlo. Hasiči pak prohledávali budovu, kde se měl nacházet ještě jeden z dělníků. To se nakonec nepotvrdilo. 

„Naše jednotka prováděla vypnutí elektřiny v přístřešku. Zastavení tekoucí vody, která byla poškozena nárazem trolejbusu a vyklízení sutě z prostoru.“  popisuje Petr Serafín, velitel stanice HZS MSK Opava.62 letý řidič tvrdí, že došlo k poruše trolejbusu, která způsobila neřízenou aceleraci vozidla kupředu. Policisté ovšem také pracují s variantou, že pochybil řidič. Síla s jakou patnácti tunový kolos narazil do budovy byla obrovská. 

„Uvidíme, co na to statik. Ale s největší pravděpodobností bude zastávka zborurána. Budeme muset stavět znova." konstatoval Jaromír Walaski, ředitel Městského dopravního podniku Opava.

Poté, co statik stavbu zkontoroloval, doporučil její stržení. Hned následující den šla poškozená budova k zemi. Celková škoda na majetku byla vyčíslena na půl milionu korun. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy