Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Děti se v kroužku učí stavět roboty

  • Opava,

Patnáctka dětí ze Základní školy Tomáše Garriqua Masaryka se každý týden schází v kroužku, kde se učí sestavit a naprogramovat vlastního robota. Teď zrovna trénují na mezinárodní soutěž, která prověří jak jsou na tom ve srovnání se svými zahraničními konkurenty.

Zatímco většina školáků se v pátek po vyučování rozběhne domů s vidinou nadcházejícího víkendu, tato parta chlapců a dívek ve věku od 12 do 15 let se schází v podkroví Zákadní školy Tomáše Garriqua Masaryka a pouští se do práce. Ze speciálních stavebnic skládají roboty, které si pak mohou naprogramovat.

Nad kostkami a pak i počítačem přemýšlejí děti dvě hodiny. Někdo staví jednoduchou věc, jiný se pouští do komplikovanějšího úkolu. Všichni jsou ale zaujati svou prací.

„Já tam vidím velkou nádstavbu v té pečlivosti. A každá nepřesnost, každý omyl se okamžitě projeví. Takže není možné to odbýt." říká Libuše Kovářová, vedoucí robotického kroužku, ZŠ T.G. Masaryka

V kroužku sice převažují chlapci, ovšem dívky jim směle konkurují. Zatímco někdo pracuje celé dvě hodiny na jediném zadání, jiný umí sestavit za stejný čas robotů hned několik.

Skupina chlapců se připravuje na celosvětové klání First lego legue. Roboticky zaměřená soutěž vznikla před skoro 20 lety v Americe a cílila na teenagery. Jednotlivé týmy musejí sestrojit robota, který by dokázal splnit zadané úkoly. Je jich 17 a musí vše stihnout za 150 sekund. A to není vůbec jednoduché.

Školáci musejí chyby vyladit do začátku prosince, kdy soutěž propukne. Budeme jim držet palce! 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyKohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 28 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Moravskoslezské energetické centrum, příspěvková - pracoviště Vítkov
Vítkov
od 23 390 do 34 370 Kč/měsíc

Detail

Moravskoslezské energetické centrum, příspěvková - pracoviště Opava
Opava
od 23 390 do 34 370 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry