Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Arizona Lady – česká premiéra operety E. Kálmána

  • Opava,

V české premiéře uvedlo Slezské divadlo operetu Emmericha Kálmána Arizona Lady. Autor slavné Čardášové princezny tímto dílem uzavřel svou tvorbu. Opereta plná kovbojů z Divokého západu, kde nechybí láska, koně ani zločinci, v sobě nese stopy stylu amerických muzikálů.

Opereta Emericha Kálmána Arizona Lady byla poprvé uvedena v roce 1954, tedy rok po smrti svého autora, který ji nestihl dokončit. Udělal to za něj jeho syn. Na prknech Slezského divadla si odbyla svou českou premiéru teprve nyní. Režie se ujal opavský rodák Dominik Beneš, který tady před dvěmi lety nastudoval muzikál Limonádový Joe.

„Pro mne je to žánr zábavný, lehký s nadsázkou. Má za úkol pobavit lidi a vytáhnou je ze všedního stereotypu, aby přišli do divadla a s úsměvem odcházeli domů.“ svěřil se režisér Dominik Beneš.

Arizona Lady není jméno hlavní hrdinky, nýbrž koně, který ovšem způsobí, že se majitelka ranče Lona zamiluje do zpívajícího kovboje Roye Dextera. Nejen o lásce, ale i o ukradeném závodním koni je příběh, který se odehrává v r. 1920 v Arizoně.

Je to mladá holka která žije na farmě po svých rodičích, kde si vydřela absolutně všechno. Daří se jí, ale chybí jí milostný život.“

 „Roy Dexter – klasický americký kovboj, který putuje světem a zamiluje se do majitelky farmy Lony, která změní jeho postoj k životu.“ popisuje Juraj Nociar, představitel Roye Dextera

Na jevišti se představí všechny umělecké soubory Slezského divadla. Scéna je snad od začátku do konce zaplněná herci, zpěváky i tanečníky. Chytlavé Kálmánovy melodie doslova vybízely vsunout do inscenace mnoho tanečních obrazů.

„Musím myslet na to, že scéna bude zastavěná a bude tam celý operní sbor.“ přiblížil choreograf a zároveň tanečník Martin Tomsa.

Opereta Arizona Lady je přehlídkou nejrůznějších hudebních stylů: uslyšíte zde samozřejmě country, ale také valčík, foxtrot nebo boofie-woogie.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyIBEX Security s.r.o. - pracoviště Opava
Opava
od 17 300 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

Moravskoslezské energetické centrum, příspěvková - pracoviště Budišov nad Budišovkou
Budišov nad Budišovkou
od 23 390 do 34 370 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - okres Opava
Opava
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail