Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opava už vybírá firmu, která postaví bazén

  • Opava,

Výstavba nového aquaparku v Opavě stále rozděluje opavské zastupitele. Zatímco vedení města v čele s primátorem Radimem Křupalou projekt podporují, opoziční zastupitelé by jej nejraději zastavili. Nelíbí se jim náklady ani samotný projekt. Není prý navíc jasné, zda Opavané vůbec nový aquapark potřebují, přitom jeho stavba by měla začít už v létě.

Původní projekt aquparku v Opavě počítal s investicí 400 milionů korun. Za tyto peníze by měl v městském parku vyrůst bazén se 6 drahami, rekreační bazén s vodními prvky, tobogánem i saunovým světem. Zastupitelstvo v prosinci na žádost opozice snížilo náklady na 350 milionů korun. I to se ale opozici zdá hodně. Výhrady má i k projektu.

Romeo Doupal (ANO), zastupitel Opavy: “Flagrantní ukázkou je například naprosto nevhodný výběr zdrojů výroby tepla a energií v tomhle bazénu.”

Hana Brňáková (Občané, Nezávislí, Piráti), zastupitelka Opavy: “Nezaznělo to B, tedy související budoucí provozní náklady této stavby.”

Vedení Opavy už ale v současné době hledá firmu, která by aquapark postavila a námitky opozice odmítá.

Radim Křupala (ČSSD), primátor Opavy: “My vnímáme, že opozice s bazénem nesouhlasí. Kdybych komentoval některé výtky, tak například cenu jsme srovnávali s obdobnými bazény v rámci republiky. Přepočítávali jsme to na kubické metry zastavěné plochy, na vodní plochu a stále je ten bazén v mezích toho, co je obvyklé.”

Opoziční zastupitelé se prý nehodlají vzdát. Podporuje je i poslanec Pavel Juříček.

Pavel Juříček (ANO), poslanec: “Chceme dosáhnout toho, aby město okamžitě zastavilo přípravu projektu a výběrové řízení na stavbu aquaparku.”

Podle původních plánů bude aquapark hotov v roce 2019. Do té doby bude Opavanům sloužit nynější bazén, který by potom měl být asi zbourán.

Nahlásit chybu


K tématu
IBEX Security s.r.o. - pracoviště Opava
Opava
od 17 300 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - Dolní Benešov
Dolní Benešov
od 17 900 Kč/měsíc

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 33 000 Kč/měsíc

Detail