Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekonstrukce centra sociálních služeb hotová

  • Opava,

Do nově opraveného domu se opět mohli vrátit provozovatelé sociálních služeb. Středisko pro hendikepované, klub pro děti a krizové centrum pro drogově závislé sídlilo víc jak půl roku v náhradních prostorách. Díky rekonstrukci se nejen vylepšil technický stav staré budovy, ale rozšířily se také prostory pro klienty.

Zastaralé rozvody elektřiny, vlhké sklepy, prasklé zdi, nevyhovující vytápění… to jsou problémy, se kterými se provozovatelé sociálních služeb sídlících v domě na Hradecké ulici v Opavě léta potýkali.Vloni na jaře se městu podařilo získat dotaci na opravu, a tak začalo stěhování a následně rekontrukce.

„Byly tady velké úniky tepla, špatná oka a celkově ten dům byl v nevyhovujícím stavu stavu,“ vzpomíná Josef Stiborský (KDU-ČSL), náměstek primátora Opavy

Po sedmi měsících se pracovníci i klienti střediska pro hendikepované, klubu pro děti a krizového centra pro drogově závislé mohli vrátit zpět, do nově opravených prostor. Zdravotně postiženým klientů střediska Fokus teď ulehčí vstup do budovy, kde se učí soběstačnosti, nová plošina.

„Klienti, kteří byli pohybově omezení, nebo na vozíčku, tak jsem je před rekonstrukcí museli složitě díky rampě dostávat nahoru. Bylo to náročné a to teď máme vyřešeno, “ libuje si Ivana Strossová, FOKUS – středisko pro osoby s mentálním a zdravotním postižením

Klienti Krizového a kontaktního centra pro drogově závislé teď mají k dispozici samostatnou místnost pro testování infekčních chorob či výměnu použitých jehel a stříkaček

„Tady se nacházíme v terapeutické místnosti. Kde se odehrává individuální poradenství s poradcem či psychologem,“ provází nás novými prostorami ředitelka Krizového a kontaktního centra Pod slunečníkem Pavlína Havlíčková.

Nízkoprahový klub pro děti se může zase pochlubit novou hernou. Celková rekontrukce objektu, který byl několik let v havarijním stavu, vyšla na 11 milionů korun. Magistrátu se podařilo 90% nákladů získat z integrovaného regionálního operačního programu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy