​Studenti na prknech Slezského divadla

  • 6. března 2018,
  • 18:00,
  • Opava,
  • Katka Geryková

Studenti opavské církevní konzervatoře si mohli vyzkoušet, jaké to je stát na prknech, co znamenají svět. Ve Slezském divadle nazkoušeli operu Pošťácká pohádka, která vznikla podle předlohy stejnojmenného díla Karla Čapka. Premiéru už mají za sebou.

Reklama

Školní teorie proložená praxi – to by mohl být podtitul opery Pošťácká pohádka, kterou připravili studenti  Církevní konzervatoře v Opavě. Na jevišti Slezského divadla stanuly tři desítky budoucích pěvců a někteří studenti také doplnili zdejší orchestr. Pod vedením své učitelky a také režisérky Slezského divadla Jany Andělové Pletichové s velice omezenými možnostm zkoušení a přípravy nastudovali představení během několika týdnů.

„Nemůžeme očekávat od středoškoláků, že ta herecká úroveň bude super. Ale ta chuť vyváží některé nedostatky,“ říká režisérka Jana Andělová Pletichová.

Studenti sice už dříve s divadlem spolupracovali, ale šlo jen o malé role či sbor. Teď jsou sami hlavními protagonisty. A také je to pro ně dobrá příprava.

„Je to suprová zkušenost pro nás všechny. Tím, že si to můžeme vyzkoušet v praxi pochopíme, jak funguje divadlo,“ pochvaluje si představitelka slečny Mařenky Barbora Dudková.

A její kolega Ondřej Pupík neboli pošťák Kolbaba ji doplňuje: "Tady se to naučíme vnímat komplexně i na jevišti.Celkově v kontextu celé té divadelní hry. Jak to probíhá v zákulisí, jak si máme zajistit rekvizity, každý si musí hlídat to své a tak.“

Spolu se studenty se do projektu zapojil i ředitel školy Petr Rajnoha. Také pro něj to byla v mnoha směrech premiéra. „Já mám zkušenost s orchestrem, který nám funguje na konzervatoři, ale s profesionálním tělesem jako je tady zkušenost nemám, ale moc mě to baví, " svěřil se.

Není běžné, aby takto úzce umělecké školy s divadly spolupracovaly. Operu Pošťácká pohádka mohli opavští konzervatoristé nastudovat také díky grantu z Moravskoslezského kraje.
O Ptáku Ohniváku a Lišce Ryšce. Hudební pohádka

Zítra 19:00 - 15.12. 7:32
Opava, Slezské divadlo, Opava

Silvestrovské oslavy ​ve Slezském divadle Opava

31.12. 21:00 - 15.12. 7:32
Opava, Slezské divadlo, Opava

TISKÁRNA GRAFICO s.r.o.
Opava
od 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu