Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krytý bazén i domov pro seniory = odloženo

  • Opava,

Už na jaře se měl začít v Opavě stavět domov pro seniory a následně také nový krytý bazén. Zatím se ale nic z toho budovat nebude. Nenašla se totiž firma, která by se do realizace pustila.

Výstavba penzionu pro seniory a krytého bazénu - dvě největší a nejdiskutovanější investiční akce, které město Opava plánuje na letošní rok. Jejich realizace je ale s otazníkem. Nenašla se totiž firma, která by je zvládla za přidělené peníze postavit. Do výběrového řízení na stavbu krytého bazénu se dokonce nikdo nepřihlásil..

„Už kvůli tomu zasedl pracovní výbor. Hledáme úspory. Máme přizvané nezávislé odborníky. Jakmile bude upraven projekt, vyhlásíme tuto zakázku znovu,“ říká Radim Křupala (ČSSD), primátor Opavy

„Je tam špatně navrženo vytápění, které, pokud se upraví, tak se ušetří dost peněz. Jsou tam chyby v technologiích bazénu. Dá se ušetřit na různých položkách vybavení,“ doplňuje opoziční zastupitelka Pavla Brady (Zelená pro Opavu), členka pracovní skupiny pro výstavbu bazénu.

Původně měl bazén stát půl miliardy korun. Zastupitelé ale vloni odhlasovali snížení ceny, navrhla to opozice. Teď se paradoxně zdá, že peníze budou chybět. Řešení: nové výběrové zřízení s novým zadáním.

Do navrhovaného rozpočtu se nevešly ani firmy, které se ucházely o stavbu domu pro seniory. Nejnižší nabídka překročila 80 milionové zadání o 19 milionů korun.

„Počkáme ještě na vyhodnocení dalších investičních akcí. Podle toho, jak dopadnou, podle toho, zda budeme muset přidávat peníze či naopak budou úspory, tak se rozhodneme,“ vysvětluje Křupala.

To znamená, že pokud by se podařilo některé další stavby ve městě vysoutěžit za nižší částku, mohly by být peníze přesunuty tam, kde naopak chybí.

„V současné době máme asi 300 lidí v pořadníku. Nový penzion s 52 byty by nám pomohl uspokojit asi 1/6 ,“ konstatoval Michal Jedlička, ředitel Seniorcentra Opava

Podobný osud může stihnout i některé další letošní plánované investice: třeba rekonstrukci Kina Mír nebo Základní školy Otická.

Nahlásit chybu


K tématu
MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail