Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cestující si mohou půjčit v autobuse knihu

  • Opava,

Od dubna si budete moci zpříjemnit cestování opavskou městskou hromadnou dopravou četbou knihy. Na všech autobusových linkách na vás budou čekat na dvě stovky publikací. Ty si můžete půjčit a třeba při další cestě zase vrátit.

Malá úprava teď čeká všech 34 autobusů, které přemísťují cestující z jednoho konce Opavy na druhý. Dělníci sem namontují poličky, ve kterých najdou cestující od 1. dubna zásobu knih. Četbou si tak mohou zpříjemnit cestu. Pokud je titul zaujme, mohou s ním i vystoupit.

„Tu knihu nemusí přečíst v autobuse.mohou si ji půjčit domů. A pak vrátit nebo nahradit další svou knihou, “ vysvětluje princip fungování knihovničky ředitel Městského dopravního podniku Opava Jaromír Walaski.

Knížky jsou různorodé: najdete zde detektivky, romány i poezii nebo čtení pro děti. Do dopravních prostředků je poskytla opavská Knihovna P. Bezruče. Jde o publikace, které se už málo půjčují. Nebo také starší svazky. Výběr je ale velký.

„Snažili jsme se pokrýt různé žánry, které jsou mezi čtenáři oblíbené. Např. detektivky, romány pro ženy. Ale zařadili jsme i knihy pro děti či životopisy. Aby si mohl vybrat každý, kdo bude v autobuse cestovat.“ doplňuje knihovnice Michaela Hrbáčová.

Opavu křižuje 140 kilometrů autobusových linek, které ročně přepraví víc jak 3 miliony cestujících. Jejich cesta trvá mnohdy pár minut, a tak kdo by si chtěl výběr knihy a následně i čtení trochu více užít, měl by zvolit jízdu autobusem č. 218 z Koupaliště do Chvalíkovic. Ten totiž jede nejdéle - 29 minut. Za tu dobu si určitě stihnete titul nejen dobře vybrat, ale také si z něj kousek přečíst.

Kromě knih najdou cestující v poličkách také jednou za měsíc nové vydání zpravodaje Hláska, který informuje o dění v Opavě.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy