Reklama

​Den hygieny rukou ve Slezské nemocnici

  • 6. května 2018,
  • 22:06,
  • Opava,
  • Katka Geryková

Světový den hygieny rukou si připomínali také ve Slezské nemocnici. Lidé se tady mohli dozvědět, jak si správně mýt a desinfikovat ruce, aby zabránili šíření nejrůznějších nemocnění. Špinavé ruce jsou u infekčních onemocnění na vině až v 80%.

Reklama

Žloutenka, salmonelóza, rotavirové infekce nebo chřipka – za propuknutím těchto nemocí mohou být neumyté ruce. Zdravotníci v opavské Slezské nemocnici během Světového dne hygieny rukou připomínali, jak důležitá čistota je. A protože nejvíce se naučíme praxí, šlo tady především o ni.

Na dětském oddělení si vzaly zdravotní sestry do parády školáky. Učili je, jak se správně provádí desinfekce rukou gelem. Při umývání vodou a mýdlem se postupuje stejně. Výsledek pak mohli zkontrolovat pod UV lampou.

"Touto akcí chceme veřejnosti, našim pacientům i jejím příbuzným ukázat, jak je důležitá hygiena rukou. A jak jednoduchými způsoby zabránit šíření infekčních nemocí," vysvětluje význam akce Lenka Hanková, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči ve Slezské nemocnici.

U nejmenších by rodiče měli na hygienu dbát. Děti si totiž často umýt ruce zapomenou. A tak se jim zdravotníci snažili vštěpit alespoň několik jednoduchých zásad: že si mají umýt ruce vždy před jídlem, po příchodu z venku nebo po toaletě.

„Je to také prevence nejen těch klasických nachlazení, ale i těch důležitých onemocnění – teď se mluví o spalničkách, planých neštovicích a dalších, kdy přenos kapénkové infekce je velký,“ podotýká dětský lékař Daniel Murin.

Zásady správného mytí a desinfikování rukou si mohli připomenout také lidé, kteří v tento den do nemocnice přicházeli. A nebylo vůbec výjimečné, že se přidal také personál nemocnice, přestože desinfekci rukou musí lékaři a sestry absolovat kvůli bezpečnosti své i svých pacientů několikrát denně.
Holba Rock na grilu 2019 / rocková party radia Čas

26.07. 15:15 - 27.07. 2:00
Opava, Letiště Kylešovice, Opava

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 27.06. 2:37
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 27.06. 2:37
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Fontána, příspěvková organizace
Opava
od 7 555 Kč do 8 160 Kč

Detail

MSA, a.s.
Opava
od 23 000 Kč do 32 000 Kč

Detail

Fontána, příspěvková organizace
Opava
od 22 800 Kč do 34 320 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu