Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Den hygieny rukou ve Slezské nemocnici

  • Opava,

Světový den hygieny rukou si připomínali také ve Slezské nemocnici. Lidé se tady mohli dozvědět, jak si správně mýt a desinfikovat ruce, aby zabránili šíření nejrůznějších nemocnění. Špinavé ruce jsou u infekčních onemocnění na vině až v 80%.

Žloutenka, salmonelóza, rotavirové infekce nebo chřipka – za propuknutím těchto nemocí mohou být neumyté ruce. Zdravotníci v opavské Slezské nemocnici během Světového dne hygieny rukou připomínali, jak důležitá čistota je. A protože nejvíce se naučíme praxí, šlo tady především o ni.

Na dětském oddělení si vzaly zdravotní sestry do parády školáky. Učili je, jak se správně provádí desinfekce rukou gelem. Při umývání vodou a mýdlem se postupuje stejně. Výsledek pak mohli zkontrolovat pod UV lampou.

"Touto akcí chceme veřejnosti, našim pacientům i jejím příbuzným ukázat, jak je důležitá hygiena rukou. A jak jednoduchými způsoby zabránit šíření infekčních nemocí," vysvětluje význam akce Lenka Hanková, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči ve Slezské nemocnici.

U nejmenších by rodiče měli na hygienu dbát. Děti si totiž často umýt ruce zapomenou. A tak se jim zdravotníci snažili vštěpit alespoň několik jednoduchých zásad: že si mají umýt ruce vždy před jídlem, po příchodu z venku nebo po toaletě.

„Je to také prevence nejen těch klasických nachlazení, ale i těch důležitých onemocnění – teď se mluví o spalničkách, planých neštovicích a dalších, kdy přenos kapénkové infekce je velký,“ podotýká dětský lékař Daniel Murin.

Zásady správného mytí a desinfikování rukou si mohli připomenout také lidé, kteří v tento den do nemocnice přicházeli. A nebylo vůbec výjimečné, že se přidal také personál nemocnice, přestože desinfekci rukou musí lékaři a sestry absolovat kvůli bezpečnosti své i svých pacientů několikrát denně.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy