Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Děti se učily, jak zbytečně neplýtvat surovinami

  • Opava,

Jak nebýt plýtákem – tak znělo téma, které si pro svůj projektový den v rámci Dne Země zvolili žáci ludgeřovické základní školy. Během dopoledně měli zpracovat plakát, který by nabádal k rozumnému využívání potravin i spotřebního zboží.

Děti z ludgeřovické základní školy se  snažily přijít na to, jak mohou být odložené staré věci ještě prospěšné a také jak se dají využít. Nebo zjišťovaly, jak velké nebezpečí může odpad představovat.

„Každá skupinka má k dispozici iPad, kde si může na internetu. vyhledávat potřebné informace. První dvě hodiny zpracovávali žáci pracovní listy, kde byly také informace, které jim teď pomohou zpracovat plakát," popisuje učitelka 6.C Iva Slavíková.

Zatímco někteří žáci pracovali ve škole, do terénu vyrasila  skupinka členů Projektu Emise. V rámci něj školáci dohlížejí nad správným vytápěním rodinných domů. Vyzbrojeni byli letáčky a také dotazníkem a zjišťovali, jak a čím jednotlivé domácnosti topí.

Děti se naučí komunikovat s lidmi, naučí se vyhodnocovat informace, které získají.  Naučí se vícemeně  i reagovat  na negativní reakce lidí, které mohou přijít," říká koordinátorka Projektu Emise Hana Halodová.

Nejmenší školáci oslavili Den Země výletem. Došli k Chatě Ostříž na Vrablovci, kde si zahráli hry a opekli nad ohněm svůj první letošní špekáček.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy