Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Studenti uspořádali potravinovou sbírku

  • Opava,

V rámci Týdne dobré vůle uspořádali žáci a studenti opavských škol potravinovou sbírku. Tato pomoc směřovala ke klientům žicícím v chráněném bydlení Charity. Teď už z darovaných potravin v rámci cvičné terapie vaří.

Studenti Slezské univerzity nepomáhají poprvé. Potravinovou sbírku vyhlásili už před třemi lety a pak ji ještě několikrát zopakovali. Pomoc vždy směřovala ke klientům chráněného bydlení opavské Charity. Tito lidé trpí duševními onemocněními a z velké části žijí jen na sociálních dávkách. Studenti jim pomáhali  i letos.

„ S tím, že se zapojuje jak Slezská univerzita, studenti a zaměstnanci. Zapojují se základní školy, gymnázia," upřesňuje Lucie Zelinková z Asociace studentů a přátel Slezské univerzity.

Těstoviny, rýže, mouka, olej, konzervy, hygienické potřeby nebo také čokoládu, kávu či cereálie přinesly děti ze Základní a mateřské školy v Suchých Lazcích. Sbírka se stala také součástí výuky: třeba matematiky, kdy všechny potraviny žáci zapsali a spočítali. Povídali si i o problémech, které duševně nemocné trápí.

„Snažíme se vést děti k tomu, aby si uvědomily, že všichni se nemají tak dobře jako ony,“  říká ředitelka školy Martina Škrobánková.

Pomáhala také veřejnost. Potraviny zaplnily celý sklad. Odtud putovaly ke 24 klientům z chráněného bydlení. Většina z nich má se svým měsíčním rozpočtem problém. Není výjimkou, že si mohou dovolit utratit týdně jen dvě tři stokoruny.

„Pro naše klienty je to velkým přínosem, protože většinu potravin si nakupují z minimalního rozpočtu. Tím, že jsou na dávkách v hmotné nouzi to stačí jen na základní potraviny,“ kvituje potravinovou sbírku  vedoucí Chráněného bydlení pro duševně nemocné opavské Charity Kateřina Víchová.  

Potraviny potěšily také obyvatele chráněného bydlení.

„Každá potravina se hodí, protože všechno dnes stojí peníze. Děkuji moc!“ radovala se jedna z klientek.

A protože se potravin tentokrát sešlo opravdu dostatek, část z nich putovala také do chráněného bydlení pro nevidomé ve Vlaštovičkách u Opavy.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy