Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Občané debatovali o problémech ve městě

  • Opava,

Občané debatovali o problémech,které trápí město. Přítomné na Fóru Zdravého města nejvíce znepokojoval např. nedostatek míst ve stacionáři pro tělesně postižené, chtěli by více zeleně na sídlištích nebo nový chodník. Lidé vytvořili seznam, který předloží vedení města.

Občané, které zajímá život v Opavě a chtěli by se sami podílet na jeho vylepšení se sešli na Fóru Zdravého města. Sesedli se k sedmi stolům, Řešila se kultura, sociální služby, životní prostředí nebo doprava.

„Problémy, které vzejdou z dnešního veřejného projednání budou následně zveřejněny v měsíčníku Hláska a na webových stránkách Zdravého města a statutárního města Opavy, kde budou ověřeny veřejnou anketou a následně budou vedení města předloženy k realizaci,“ vysvětlila nám smysl fóra Veronika Bittová, koordinátorka projektu.

Lidé přicházeli s konkrétními nedostatky, které je v Opavě trápí. Každý námět byl zapsaný. Z několika desítek pak diskutéři vybírali ty, které jsou podle nich zásadní.

Na pocitové mapě mohli lidé zakreslit lokality ve městě, kde přes letní období podle nich panuje horko. Mohli navrhnout i řešení v podobě výsadby zeleně, fontány či pergoly.

Podnikatelé se zase mohli seznámit  s novými aplikacemi, díky kterým mohou v mapě vyhledávat pozemky pro podnikání nebo také vhodné prostory.

"Uživatel získá informaci, které prostory jsou volné které jsou do jaké doby zasmluvněny a to nájemními smluvními vztahy, výpůjčkou nebo jsou to prostory určené k prodeji,“ popsala aplikaci Martina Heisigová z odb. rozvoje města a strategického plánování agistrátu Opava

V závěru fóra účastníci vybrali celkem 17 problémů, které by chtěli ve městě změnit.  Např.  vytvořit odpočinkovou zónu v prázdné budově   Slezanky, vybudovat srozumitelný orientační systém ve městě,  zřídit chybějící stacionář pro tělesně postižené  nebo smyslový hodník pro bosou chůzi.

O návrzích budou během léta lidé hlasovat na webových stránkách města. Ty, které dostanou nevětší podporu, budou předloženy vedení města krealizaci.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy