Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Policejní služebna jako skládačka pro děti

  • Opava,

Práci policie má dětem přiblížit nová papírová skládačka. Z jednotlivých částí jde sestavit policejní služebna, auto či vrtulník. K dispozici jsou i figurky policistů nejrůznějších profesí. Sestavu mohou využít děti nejen ke hraní, ale také ve školní výuce.

Tato krabice v sobě ukrývá celou policejní služebnu: výslechovou místnost, kancelář dozorčího, garáž i celu. Obsahuje také malé figurky dopravních policistů, pořádkové jednotky nebo kriminalistů. Jednotlivé části jsou z papíru. Děti si je mohou samy poskládat a sestavit v celek. Pak už záleží na jejich fantazii, jaký příběh se bude v policejních kulisách odehrávat. Opavští policisté předali jednu sadu také dětem ze Základní školy Edvarda Beneše v Opavě.

Skládačka se velmi dobře hodí k poučení o prevenci. Děti se mohou díky ní třeba dozvědět, jak se zachovat v případě, že jsou svědky dopravní nehody nebo když jsou samy obětí trestného činu. Co je v takovém případě čeká a jak postupují policisté. Mnohé už děti znají s knihy Policejní pohádky, kterou vydalo před čtyřmi lety ostravské krajské policejní ředitelství.

„Knížku Policejní pohádky už ve škole máme určitě si ji rádi přečteme znovu a připomeneme. Můžeme si ji potom zahrát i jako divadelní hru a vyzkoušet si, aby si děti uvědomily, co se smí a nesmí," přemýšlí o novým výukovém prvku učitelka Iveta Herudková.

Skládačku Na policejní služebně a knihu Policejní pohádky ještě doplňuje již dříve vydaná vzdělávací hra.

Jmenuje se Učíme se s Honzíkem aneb Policejní pohádky hrou. Jsou zde kartičky, na nich jednotlivé situace, otázky a odpovědi. Jednotlivé situace mohou děti použít ve hře Na policejní služebně,“ vysvětluje policistka Pavla Welnová, která besedu pro děti připravila.

Školáci si mohli sestavenou policejní služebnu i s figurkami odnést s sebou. Využijí ji teď na hodinách prvouky.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy