Reklama

​Policejní služebna jako skládačka pro děti

  • 6. června 2018,
  • 12:00,
  • Opava,
  • Katka Geryková

Práci policie má dětem přiblížit nová papírová skládačka. Z jednotlivých částí jde sestavit policejní služebna, auto či vrtulník. K dispozici jsou i figurky policistů nejrůznějších profesí. Sestavu mohou využít děti nejen ke hraní, ale také ve školní výuce.

Reklama

Tato krabice v sobě ukrývá celou policejní služebnu: výslechovou místnost, kancelář dozorčího, garáž i celu. Obsahuje také malé figurky dopravních policistů, pořádkové jednotky nebo kriminalistů. Jednotlivé části jsou z papíru. Děti si je mohou samy poskládat a sestavit v celek. Pak už záleží na jejich fantazii, jaký příběh se bude v policejních kulisách odehrávat. Opavští policisté předali jednu sadu také dětem ze Základní školy Edvarda Beneše v Opavě.

Skládačka se velmi dobře hodí k poučení o prevenci. Děti se mohou díky ní třeba dozvědět, jak se zachovat v případě, že jsou svědky dopravní nehody nebo když jsou samy obětí trestného činu. Co je v takovém případě čeká a jak postupují policisté. Mnohé už děti znají s knihy Policejní pohádky, kterou vydalo před čtyřmi lety ostravské krajské policejní ředitelství.

„Knížku Policejní pohádky už ve škole máme určitě si ji rádi přečteme znovu a připomeneme. Můžeme si ji potom zahrát i jako divadelní hru a vyzkoušet si, aby si děti uvědomily, co se smí a nesmí," přemýšlí o novým výukovém prvku učitelka Iveta Herudková.

Skládačku Na policejní služebně a knihu Policejní pohádky ještě doplňuje již dříve vydaná vzdělávací hra.

Jmenuje se Učíme se s Honzíkem aneb Policejní pohádky hrou. Jsou zde kartičky, na nich jednotlivé situace, otázky a odpovědi. Jednotlivé situace mohou děti použít ve hře Na policejní služebně,“ vysvětluje policistka Pavla Welnová, která besedu pro děti připravila.

Školáci si mohli sestavenou policejní služebnu i s figurkami odnést s sebou. Využijí ji teď na hodinách prvouky.
Čarostřelec / opera

Dnes 19:00 - 20:33
Opava, Slezské divadlo Opava

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 16.06. 20:33
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 16.06. 20:33
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Tomáš STRAUB s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč

Detail

Tomáš STRAUB s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč

Detail

Tomáš STRAUB s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu