Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další nápad, jak využít budovu Slezanky

  • Opava,

Na světě je další nápad, jak využít objekt bývalého nákupního centra Slezanka: své místo by v chátrající budově mohla najít třeba kavárna, dílny pro děti, prodejna potravin či kanceláře. Nová studie dává Slezance šanci,na rozdíl od té, kterou mohli občané vidět vloni na podzim, a která uvažovala dům srovnat se zemí.

Obchodní centrum Slezanka v centru Opavy má své lepší roky za sebou. Budovu se už delší čas nedaří pronajímat, a tak je otázka, co s ní. Studie, kterou vloni na podzim představila občanům pražské architektonická kancelář, navrhla její zboření. Podle studie, kterou vytvořila jiná kancelář letos, by Slezanka mohla zůstat. Uvnitř by mohla být kavárna, kanceláře či prodejna potravin. Přístupná by mohla být i střecha objektu.

V této fázi není nutno brát teto koncept doslovně. Řekněme, že by to měla být spíše skica, nastínění toho, jak se s tou budovou dá naložit,“ komentuje Petr Stanjura, hlavní městský architekt.

Vedení města zvažuje, že by část budovy mohla být také využitá jako odloučené pracoviště Střediska volného času.

„Je tady úvaha, že bychom vybudovali polytechnické dílny v rámci SVČ. To bychom mohli řešit v rámci dotací,“ uvažuje Radim Křupala (ČSSD), primátor Opavy.

O tom, jak vyřešit prostor za Slezankou, a co s budovou samotnou, se ve městě mluví už 10 let. Tehdy objekt město koupilo od soukromé osoby za 270 milionů korun a muselo se kvůli tomu zadlužit. Ještě nedávno byla reálná stavba nákupního centra.Město ale v r. 2016 od smlouvy s developerem ustoupilo…..Na první pohled to vypadá to, že se v této části města nic nového neděje, ale není to tak:

„Přistoupili jsme tedy k tomu, aby se ten prostor poněkud zkulturnil, protože se jedná o místo v centru města, tak aby bylo příjemné občanům. Aby to byla taková oddechová zóna,“ přiblížil

Josef Stiborský (KDU- ČSL),náměstek primátora Opavy.

Nejprve dělníci předláždí rozbité chodníky.Vymění se také veřejné osvětlení a v zadní části dvora vznikne nové dětské hřiště.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy