Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Festival oslavy bylin poprvé v Opavě

  • Opava,

Festival oslavy bylin přilákal do Sadů Svobody v Opavě stovky návštěvníků, kteří si mohli zasadit vlastní bylinku, vyrobit si mast nebo voňavého skřítka. Smyslem akce bylo ukázat, jak mnohostranné použití byliny mají a také dát nejrůznější tipy, jak je začlenit do každodenního života.


Většina z nás si spojuje bylinky pouze s obdobím nemoci, kdy si z nich vaříme čaj, abychom byli dříve fit. Tyto rostliny mají ale mnohem pestřejší použití. To se mohli dozvědět návštěvníci prvního ročníku Festivalu oslavy bylin. Přírodní produkty, jejichž neodmyslitelnou součástí byliny jsou, měli prodejci na svých stáncích. K dostání tady bylo třeba koření, bylinkové sirupy nebo přírodní parfémy.

  
Hned na několika stanovištích pak čekaly na návštěvníky úkoly. Třeba poznávací test rostlin, sázení bylinek nebo nejrůznější wokshopy.


Jako odměnu za aktivitu si pak lidé mohli s sebou domů odnést speciální čajovou směs připravenou pro tento den.

„Namíchala jsem směs levandule, dobromysli a brutnáku. Jsou to bylinky, které uvolňují, zklidňují a povznáší dobrou mysl,“  přiblížila nám bylinkářka  Renáta Jahodová, která akci zároveň připravila.

Relaxovat pak  mohli návštěvníci ve vyhrazené zóně a samozřejmě nechyběly ani dobroty s vůní bylin.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyČeská distribuční k.s.- pracoviště Hlučín
Hlučín
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 28 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Moravskoslezské energetické centrum, příspěvková - pracoviště Vítkov
Vítkov
od 23 390 do 34 370 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry