Reklama

Vyhřívaný trávník na stadionu se už buduje

  • 21. srpna 2018,
  • 11:57,
  • Opava,
  • Katka Geryková

Buldozer a nákladní auta ovládly hrací plochu na fotbalovém stadionu v Městských sadech v Opavě. Během následujících týdnů tady bude vybudovaný vyhřívaný trávník. Rekonstrukce hřiště byla nezbytná poté, co Slezský FC postoupil na jaře do I. ligy.

Reklama


Zelený koberec zmizel z hřiště a namísto fotbalistů se tady činí stavební stroje. Odtěžit musí asi 65 centimetrů hlíny až do hloubky, kde bylo založeno původní hřiště, které vzniklo v 70.letech minulého století.


„Dojde ke srovnání podkladu a jeho zhutnění a k navážení nových podkladních vrstev nové hrací plochy,“ popisuje technický ředitel Slezského FC Opava.

Na ty se pak položí zavlažovací a topný systém. Postavit se také musí nová kotelna. V souvislosti s požadavky prvoligové soutěže musí být také upraveno zázemí pro novináře nebo šatny. Přbude nová světelná tabule. To všechno by měli zvládnout dělníci do konce října. Do té doby musí odehrát všechny zápasy Slezský FC v Brně.


„Domácí prostředí nejde nahradit, ještě stadionem v Brně, který je úplně jiná typologie, je rozlehlý. Je to překážka, se kterou se musíme popasovat a udělat v azylu co nejvíce bodů půjde,“ nechal se slyšet trenér  Roman Skuhravý.


Vedení klubu i hráči ale doufají, že se budou moci vrátit na domácí trávník přece jen o něco dříve. Navíc, každý pronájem stadionu stojí klub podle rizikovosti zápasu 200 – 400 000 korun.


„Pevně věříme, že k těm uspíšením dojde a ty zápasy domů, do Opavy, se vrátí v co nejkratším termínu," přeje si Rovňan.


Slezský FC se zatím usadil v poslední čtvrtině tabulky. Fanoušci ale věří, že 40 milionová investice a návrat na domácí stadion posune mužstvo o pár příček nahoru.

1
Čarostřelec / opera

Dnes 19:00 - 4:51
Opava, Slezské divadlo Opava

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 16.06. 4:51
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 16.06. 4:51
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

HAGEMANN a.s.
Opava
od 100 Kč do 150 Kč

Detail

HAGEMANN a.s.
Opava
od 100 Kč do 150 Kč

Detail

Vilibald Pustelník
Opava
od 80 Kč do 85 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu