Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavské basketbalisty čeká sezóna s Ligou mistrů

  • Opava,

Opavští basketbalisté se chystají na náročnou sezónu. Kromě nejvyšší domácí soutěže je čeká ještě evropská Liga mistrů. Trenér Czudek zásadnější změny v týmu nechystá. Stabilní kádr posílí pouze Jan Švandrlík z Plzně.

Opavský tým se sešel na palubovce téměř ve stejném složení, v jakém dosáhl na jaře na titul vicemistra. Jen křídelník Kryštof Vlček se přesunul na pozici asistenta trenéra. A tým doplnil Jan Švandrlík z Plzně. Opava tak pokračuje v národní lize jako mužstvo, složené výlučně z českých hráčů.

Jednak chceme dát šanci klukům z okolí. A pak také sázím na chemii v kabině. Kluci mají svoje role, mají to mezi sebou vyříkané a pak ta práce na tréninku i mimo něj je snažší,“ říká trenér Petr Czudek

Nadcházející sezóna bude ale trochu jiná: Los už určil Opavanům soupeře pro Ligu mistrů. Slezská metropole přivítá loňského vítěze ligy Tenerife, dále  Benátky, Bonn, Soluň a izraelský Holon. Další dva týmy pak vzejdou z kvalifikace

„Zkusíme se teď připravit, abychom měli co nejlepší formu. Uvidíme, jak půjdou zápasy, jak velká bude únava po cestování a množství zápasů, protože mnohdy hrajeme 2-3 zápasy v týdnu, na což nejsme zvyklí. Uvidíme, co nám nová sezóna přinese,“ uvažuje Czudek.

„Já doufám, že nějaký ten zápas v evropské lize urvem a pohodu si přeneseme i do domácí ligy,“ přeje si   Martin Gniadek,

Na sezónu se musí připravit také sportovní hala v Městských sadech. Kvůli prestižní evropské soutěži je nutné třeba přesunout stolky zapisovatelů i střídačky a na palubovce nechat vyznačené pouze lajny basketbalového hřiště. Přibudou i nové koše.

„Nesmíme mít závěsné koše od stropu. Musíme koupit koše, které budou ukotvené v podlaze,“ vyjmenovává manažer BK Opava  Dušan Štěnička.

Veškeré úpravy vyjdou klub na 600 000 korun. Hotové musí být do začátku sezóny. Opavané ji zahájí 30.září, kdy na domácí palubovce přivítají Kolín.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyMoravskoslezské energetické centrum, příspěvková - pracoviště Budišov nad Budišovkou
Budišov nad Budišovkou
od 23 390 do 34 370 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - pracoviště Vítkov
Vítkov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Moravskoslezské energetické centrum, příspěvková - pracoviště Opava
Opava
od 23 390 do 34 370 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry