Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezské divadlo chystá hru o Opavě

  • Opava,

Příprava nové divadelní sezóny je v plném proudu. Po prázdninách naskočili herci, zpěváci i hudebníci Slezského divadla v Opavě znovu do zkoušek. Čeká je 10 premiér. Ta první bude šitá Opavě přímo na míru:jde totiž o autorskou hru Tomáše Vůjtka, kterou situoval přímo do slezské metropole, na začátek minulého století.

Slezské divadlo se chystá na novou sezónu: v pohotovosti jsou technici, udržbáři i uklízečky. Nový lesk dostane nejen křišťálový lustr v hledišti, ale také nabídka premiérových představení. Přestože jsou v programu klasické kusy, nudu rozhodně nečekejte!

"Myslím, že je velký  posun nastal v režijním zpracování a formální zpracování titulů, což se projevilo už na Kytici, kterou jsme uváděli v předešlé sezóně,"  uvádí  Ilja Racek, ředitel Slezského divadla.


Už teď herci zkoušejí divadelní hru s názvem 290 kilometrů,kterou přímo na tělo nejen zdejšímu souboru, ale také Opavě, napsal Tomáš Vůjtek. Hostujícím režisérem je opavský rodák Ivan Krejčí. Toto drama tandemu z ostravského Divadla Aréna se váže ke stému výročí vzniku republiky a otevře letošní sezónu.


„Je to vlastně, hra o konci světa. Kdy ten svět, velký secesní krásný svět, odchází pryč. Se všemi událostmi, které dějiny přinášejí,“ přibližuje režisér Ivan Krejčí.

A šéf činohry Slezského divadla  Jiří Seydler ještě doplňuje: "Je to inscenace  napsaná přímo pro Opavu – z opavských reálií a historie.“

Kromě toho se mohou diváci těšit třeba také na dramatizaci nedávno vydané knihy Davida Walliamse Babička drsňačka. Na divadelní prkna dosedne také humoristický román Saturnin ve zcela novém pojetí. Ve spolupráci s baletním souborem Moravského divadla Olomouc Slezské divadlo uvede Spící krasavici.

Zájemci o předplatné letos nemusí spěchat. Kvůli rekonstukci předprodeje vstupenek se termín zakoupení abonmá prodlužuje.

"Letos mohou zákazníci  využít diváci prodloužené doby, a to do termínu 1. premiéry, což je 23. září," podotýká  Jana Hřivnáčová, ved. obchodního oddělení ze Slezského divadla.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy