I. Kopecký - nový trenér SFC Opava

  • 22:05,
  • Opava ,

Trenér Roman Skuhravý, který vytáhl Slezský FC do I. ligy z rodinných důvodů v Opavě končí. Na jeho místo přišel Ivan Kopecký, dřívější asistent trenéra karvinských fotbalistů. A bude se snažit odlepit Opavany z konce tabulky.


Roman Skuhravý přišel do Opavy před dvěma roky, aby zdejší tým vrátil na výsluní první ligy. Její začátek nebyl jednoduchý: kvůli budování vyhřívaného trávníku museli Slezané opustit domácí stadion a hrát v Brně.Tam se jim nedaří. Svůj odchod Skuhravý ohlásil paradoxně po první vyhraném zápase proti Jablonci.

„Chci se teď věnovat synovi a rád bych teď nějakou dobu pracoval v blízkosti domova tak, aby mu mohl být denodenním otcem,“  svěřil se Skuhravý Deníku.


43 letý kouč totiž do Opavy dojížděl, a to až z Jablonce. A tak víc jak tři sta kilometrová vzdálenost k rodině angažmá Skuhravého u Slezanů ukončila. Opavský klub jej hned uvolnil.

„Takto úspěšný trenér bude chybět.Bude chybět vždycky. Nám nezbývá, než Romanovi znovu poděkovat, co pro Opavu a pro klub udělal," komentoval jeho odchod předseda představenstva Slezský FC Opava   Marek Hájek.

Skuhravý získal kývnu na nabídku pražské Dukly a v Opavě jej nahradil  Ivan Kopecký. Tady vidíte záběry z prvního společného tréninku. A vypadá to, že si s hráči rozumí. Aby ne: vždyť v Opavě byl na trenérské stáži a s Romanem Skuhravým se dobře zná.

„Určitě chceme stoupat v tabulce výš, abychom se vyhnuli bojům o sestup. To je jasné. Myslím, že kluci to vnímají úplně stejně,“ říká nový trenér Ivan Kopecký.

Zatím se Slezský FC drží v poslední čvrtině tabulky. Všichni doufají,že se to změní návratem na domácí pažit. Mělo by to být za necelé dva měsíce.

Pak ale budou muset Slzané zvládnout další problém: hledání adekvátní náhrady za záložníka Joela Kayambu, který má od ledna hrát v Plzni.

Festivalový koncert SHF: Hudební život Univerzity Karlovy

Dnes 18:00 - 11:38
Opava, Kostel sv. Jana Křtitele, Hlučín

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 21.09. 11:38
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 21.09. 11:38
Opava, Vaše kancelář nebo pracoviště

RKL Opava, spol. s r.o.
Opava
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Charita Odry
Opava
od 24 000 Kč do 28 000 Kč

Detail

TEMPO, obchodní družstvo
Opava
od 118 Kč do 162 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků