Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

I. Kopecký - nový trenér SFC Opava

  • Opava,

Trenér Roman Skuhravý, který vytáhl Slezský FC do I. ligy z rodinných důvodů v Opavě končí. Na jeho místo přišel Ivan Kopecký, dřívější asistent trenéra karvinských fotbalistů. A bude se snažit odlepit Opavany z konce tabulky.


Roman Skuhravý přišel do Opavy před dvěma roky, aby zdejší tým vrátil na výsluní první ligy. Její začátek nebyl jednoduchý: kvůli budování vyhřívaného trávníku museli Slezané opustit domácí stadion a hrát v Brně.Tam se jim nedaří. Svůj odchod Skuhravý ohlásil paradoxně po první vyhraném zápase proti Jablonci.

„Chci se teď věnovat synovi a rád bych teď nějakou dobu pracoval v blízkosti domova tak, aby mu mohl být denodenním otcem,“  svěřil se Skuhravý Deníku.


43 letý kouč totiž do Opavy dojížděl, a to až z Jablonce. A tak víc jak tři sta kilometrová vzdálenost k rodině angažmá Skuhravého u Slezanů ukončila. Opavský klub jej hned uvolnil.

„Takto úspěšný trenér bude chybět.Bude chybět vždycky. Nám nezbývá, než Romanovi znovu poděkovat, co pro Opavu a pro klub udělal," komentoval jeho odchod předseda představenstva Slezský FC Opava   Marek Hájek.

Skuhravý získal kývnu na nabídku pražské Dukly a v Opavě jej nahradil  Ivan Kopecký. Tady vidíte záběry z prvního společného tréninku. A vypadá to, že si s hráči rozumí. Aby ne: vždyť v Opavě byl na trenérské stáži a s Romanem Skuhravým se dobře zná.

„Určitě chceme stoupat v tabulce výš, abychom se vyhnuli bojům o sestup. To je jasné. Myslím, že kluci to vnímají úplně stejně,“ říká nový trenér Ivan Kopecký.

Zatím se Slezský FC drží v poslední čvrtině tabulky. Všichni doufají,že se to změní návratem na domácí pažit. Mělo by to být za necelé dva měsíce.

Pak ale budou muset Slzané zvládnout další problém: hledání adekvátní náhrady za záložníka Joela Kayambu, který má od ledna hrát v Plzni.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy