Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci jsou nespokojeni se svým šéfem

  • Opava,

Zastrašování, šikana, nerovné zacházení nebo psychický nátlak – takto popisují někteří opavští městští strážníci spolupráci se svým nadřízeným Peterem Horváthem. Ten pokládá nařčení za neoprávněná. Podle něj za tím stojí snaha o jeho odvolání. Horváth je za posledních 5 let už třetím šéfem opavské městské policie.

Vedení městské policie a strážníci jsou ve válečné stavu. I tak by se dala s nadsázkou popsat situace v opavské městské policii, která vyvrcholila sepsáním petice proti řediteli Peterovi Horváthovi Strážníkům se nelíbil požadavek vedení, kdy v pracovním řádu, který je součástí kolektivní smlouvy, měla být ustanovena větší operativnost při nástupu na směny, pokud by to bylo potřeba. Údajně strážníky i jinak šikanoval.

"Pan Horváth chtěl, aby tam bylo znění nepravidelnosti docházky do služby, což strážníci hromadně odmítli, protože jsme trvali na tom, abychom měli pravidelnou směnnost,“ řekl jeden ze strážníků, Jiří Lévay, který nedávno dostal výpověď. A jeho kolega Jiří Cejpek se přidal: „Pokud jsme uložili 50 Kč blokovou pokutu, tak pro vedení to byla nestandardní bloková pokuta a museli jsme vyjádřit proč jsme ji udělili.“

Všechna nařčení ale ředitel městské policie odmítá: „Celou kauzu, která se týká různých spekulací, které se mají dít na MP v Opavě, považuji za cílenou akci zaměstnanců poškodit MP a poškodit její vedení,“ hájí se  Peter Horváth.

Kvůli dlouhodobým problémům v městské policii si chtějí opavští zastupitelé nechat zpracovat analýzu, jak by město mohlo fungovat bez strážníků.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy