Zastupitelé odhlasovali prodej Slezského FC

  • 9. října 2018,
  • 21:22,
  • Opava,
  • Katka Geryková

Město Opava prodá majoritní podíl akcií ve fotbalovém klubu dubajské společnosti. Ta pak bude přispívat na provoz Slezského FC 25 miliony korun ročně po dobu deseti let. Zastupitelé hlasovali o prodeji opavského fotbalu den před volbami.

Reklama


Těsně před koncem svého mandátu se  opavští zastupitelé mimořádně  sešli kvůli prodeji prvoligového fotbalového klubu. Rozhodli se prodat 2/3 akcií za  50 milionů korun, které nabídla společnost Group Privee & Cie Limited se sídlem v Dubaji. Na jednání zastupitelstva dorazili i fotbaloví fanoušci.

"Já jsem určitě proto, aby se to prodalo. Jednak z toho důvodu, aby to tak nezatěžovalo město,“ nechal se slyšet jeden z nich.

Nad rozhodnutím prodat či neprodat a  za jakých podmínek strávili zastupitelé 5 hodin. Jejich názory nebyly jednotné.

"Nevíme, kdo kupuje klub.Není právní identifikace subjektu, který si ten klub kupuje.

Není právní jistota, co se s klubem bude dít dál, resp. S akciemi klubu. Nemáme žádné ponětí, kam mohou doputovat," namítal zastupitel Marek Veselý (ODS).

Nakonec návrh prodeje prošel nejtěsnější možnou většinou hlasů. A to přesto, že před zasedáním zastupitelstva na účet města nedorazila garantovaná 50 milionový kauce.

"Podařilo se nám schválit smlouvu, teď je ale krok na investorovi, aby poslal peníze," komentoval  výsledky hlasování primátor Opavy Radim Křupala (ČSSD). Radoval se i přítomný předseda představnstva SFC Marek Hájek.

Nový vlastník koupí získá majoritu. Kromě toho se zavázal, že bude ročně přispívat na chod klubu 25 miliony korun.

"Nejprve se chceme zaměřit kromě stabilizace A mužstva také na mládež.Protože to je to nejdůležitější, z čeho klub vychází.," nechal se slyšet  Martin Groh, ředitel společnosti Group Privee & Cie Limited z Dubaje .

Pokud  nový vlastník nebude schopen plnit závazky vyplývající ze smlouvy, může město dostat klub zpět za minimální hodnotu zpět.


JFO, pianista Lukáš Vondráček a Čajkovského Patetická

10.04. 19:00 - 22.02. 2:06
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Benefiční koncert pro Tomáše

02.05. 18:00 - 22.02. 2:06
Opava, Kino MÍR Opava

Symfonický koncert JFO: Slovanské tance a 4. symfonie J. Brahmse

28.05. 19:00 - 22.02. 2:06
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

David Stoniš
Opava
od 30 000 Kč

Detail

H R U Š K A , spol. s r.o.
Opava
od 97 Kč do 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu