Reklama

Školní klub v nově opravených prostorách

  • 7. listopadu 2018,
  • 17:22,
  • Opava,
  • Katka Geryková

Děti ze Základní školy Edvarda Beneše mohou trávit odpoledne v nových prostorách školního klubu. Mohou si sem přijít napsat úkoly, něco vyrobit nebo si jen tak popovídat.Klub je určený dětem ze II. stupně.

Reklama

Školní klub je určený žákům II. stupně a dalo by se říci, že nahrazuje družinu, do které chodí spíš mladší děti. Tomu je přizpůsobený i program: chlapci a dívky si sem mohou přijít napsat úkol, zasportovat si v tělocvičně nebo třeba něco vyrobit. Záleží na každém, co si vybere. Rozmanitost aktivit umožňují nové prostory, do kterých se klub přestěhoval: rekonstrukcí uvolněného školníkova bytu vzniklo nápadité území, kde se nikdo nenudí.Je tady herna, počítačová klubovna, společenská místnost i kuchyň.

„Děti pátých tříd a II. stupně neměly kde trávit volný čas.Scházeli se před školou a nemohli jsme jim umožnit nějaké příjemnější prostory a dát jim náplň.“ říká ředitel ZŠ E. Beneše v Opavě Karel Frýdl.

Program je rozmanitý a v podstatě si každý může vybrat, kdy sem přijde. Do školního klubu je přihlášených 85 dětí. Nikdy tady ale nejsou všechny najednou. Někdo přijde jen na hodinu, jiný odchází až se zavřením klubu v pět odpoledne. Někdo si vybere třeba odpoledne, kdy se zrovna vyrábí náramky, jiný přijde v době, kdy se v kuchyňce peče štrůdl. Děti vyrážejí i na výlety do okolí.

„ Se staršími dětmi už je to víc o tolerantnosti, taktnosti – brát je jako rovnocenné partnery,“ usmívá se vedoucí klubu Jiřina Böhmová.

Některé děti chodí do klubu denně. Jiné jen během některých dnů v týdnu. Společné mají jedno: všechny se sem těší.

Nové prostory klubu využívají děti teprve pár dnů. Už si je ale stihly zútulnit svými nápady i dekoracemi.
Hamlet a pražské Švandovo divadlo

26.01. 19:00 - 23.01. 22:45
Opava, Slezské divadlo, Opava

JFO, pianista Lukáš Vondráček a Čajkovského Patetická

10.04. 19:00 - 23.01. 22:45
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Symfonický koncert JFO: Slovanské tance a 4. symfonie J. Brahmse

28.05. 19:00 - 23.01. 22:45
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Jiří Bialas
Opava
od 30 000 Kč

Detail

SLAVÍK - Technické plasty s.r.o.
Opava
od 22 000 Kč do 36 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu