Školní klub v nově opravených prostorách

  • 17:22,
  • Opava ,

Děti ze Základní školy Edvarda Beneše mohou trávit odpoledne v nových prostorách školního klubu. Mohou si sem přijít napsat úkoly, něco vyrobit nebo si jen tak popovídat.Klub je určený dětem ze II. stupně.

Školní klub je určený žákům II. stupně a dalo by se říci, že nahrazuje družinu, do které chodí spíš mladší děti. Tomu je přizpůsobený i program: chlapci a dívky si sem mohou přijít napsat úkol, zasportovat si v tělocvičně nebo třeba něco vyrobit. Záleží na každém, co si vybere. Rozmanitost aktivit umožňují nové prostory, do kterých se klub přestěhoval: rekonstrukcí uvolněného školníkova bytu vzniklo nápadité území, kde se nikdo nenudí.Je tady herna, počítačová klubovna, společenská místnost i kuchyň.

„Děti pátých tříd a II. stupně neměly kde trávit volný čas.Scházeli se před školou a nemohli jsme jim umožnit nějaké příjemnější prostory a dát jim náplň.“ říká ředitel ZŠ E. Beneše v Opavě Karel Frýdl.

Program je rozmanitý a v podstatě si každý může vybrat, kdy sem přijde. Do školního klubu je přihlášených 85 dětí. Nikdy tady ale nejsou všechny najednou. Někdo přijde jen na hodinu, jiný odchází až se zavřením klubu v pět odpoledne. Někdo si vybere třeba odpoledne, kdy se zrovna vyrábí náramky, jiný přijde v době, kdy se v kuchyňce peče štrůdl. Děti vyrážejí i na výlety do okolí.

„ Se staršími dětmi už je to víc o tolerantnosti, taktnosti – brát je jako rovnocenné partnery,“ usmívá se vedoucí klubu Jiřina Böhmová.

Některé děti chodí do klubu denně. Jiné jen během některých dnů v týdnu. Společné mají jedno: všechny se sem těší.

Nové prostory klubu využívají děti teprve pár dnů. Už si je ale stihly zútulnit svými nápady i dekoracemi.
Festivalový koncert SHF: Hudební život Univerzity Karlovy

Dnes 18:00 - 10:46
Opava, Kostel sv. Jana Křtitele, Hlučín

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 21.09. 10:46
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 21.09. 10:46
Opava, Vaše kancelář nebo pracoviště

RKL Opava, spol. s r.o.
Opava
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Charita Odry
Opava
od 24 000 Kč do 28 000 Kč

Detail

TEMPO, obchodní družstvo
Opava
od 118 Kč do 162 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků