Reklama

Děti navštívily obyvatele Domova Vesalius

  • 21. listopadu 2018,
  • 17:05,
  • Opava ,
  • Katka Geryková

Žáci ze Základní školy Edvarda Beneše v Opavě přišli potěšit svými básničkami a písničkami obyvatele Domova Vesalius. A nejen to: přinesli také drobné dárky, které sami vyrobili.

Stáhnout video
Reklama


V Domově Vesalius žije 29 klientů se zdravotním postižením. Mnozí z nich jsou upoutáni na invalidní vozík a příliš často domov neopouštějí. A tak jim návštěva dětí ze Základní školy Edvarda Beneše udělala radost. Žáci si připravili krátký program plný písniček a básniček.

„Máme připravené známé písničky a pak také dárky, papírové motýlky a náramky, které budeme během představení rozdávat,“ řekly nám děti.

Děti se po vyučování scházejí ve školní družině, ty starší pak ve školním klubu a tady vznikají společné plány. A také dárky, které s sebou dnes kluci a dívky přinesli.

„S dětmi nacvičujeme, když je čas. Někdy odpoledne, někdy o velké přestávce, prostě jak se stihneme sejít,“ usmívá se Jana Reichlová, vedoucí školní družiny a klubu, která s dětmi do domova přišla.

Zpěv se po chodbách bývalého kláštera krásně rozléhal a obyvatelům domova vykouzlil na rtech úsměv. Někteří si spolu s účinkujícími i zazpívali.

„Samozřejmě, budova je krásná, je to historické prostředí.Ale je to jen umělé prostředí. A ty děti zde vznesou příjemného ducha a osvěží to jak klienty, tak i nás, jako personál,“ ocenil vystupující ředitel Domova Vesalius Radomil Pluschke.

Žáci ze Základní školy Edvarda Beneše pravidelně zpříjemňují dny klientům opavských domovů pro seniory. Do Domova Vesalius ale přišli poprvé. Ovšem zcela jistě si zde své vystoupení ještě někdy zopakují.ReklamaPADDLEBOARD na Hlučínském jezeře

31.07. 15:00 - 31.08. 18:00
Ludgeřovice, Hlučínské jezero - Štěrkovna

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 18.08. 8:33
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 18.08. 8:33
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Work Service Czech s.r.o.
Opava
od 17 000 Kč do 19 000 Kč

Detail

Řeznictví H+H, s.r.o.
Opava
od 16 500 Kč

Detail

Slezská univerzita v Opavě
Opava
od 23 000 Kč do 26 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu