Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti navštívily obyvatele Domova Vesalius

  • Opava,

Žáci ze Základní školy Edvarda Beneše v Opavě přišli potěšit svými básničkami a písničkami obyvatele Domova Vesalius. A nejen to: přinesli také drobné dárky, které sami vyrobili.


V Domově Vesalius žije 29 klientů se zdravotním postižením. Mnozí z nich jsou upoutáni na invalidní vozík a příliš často domov neopouštějí. A tak jim návštěva dětí ze Základní školy Edvarda Beneše udělala radost. Žáci si připravili krátký program plný písniček a básniček.

„Máme připravené známé písničky a pak také dárky, papírové motýlky a náramky, které budeme během představení rozdávat,“ řekly nám děti.

Děti se po vyučování scházejí ve školní družině, ty starší pak ve školním klubu a tady vznikají společné plány. A také dárky, které s sebou dnes kluci a dívky přinesli.

„S dětmi nacvičujeme, když je čas. Někdy odpoledne, někdy o velké přestávce, prostě jak se stihneme sejít,“ usmívá se Jana Reichlová, vedoucí školní družiny a klubu, která s dětmi do domova přišla.

Zpěv se po chodbách bývalého kláštera krásně rozléhal a obyvatelům domova vykouzlil na rtech úsměv. Někteří si spolu s účinkujícími i zazpívali.

„Samozřejmě, budova je krásná, je to historické prostředí.Ale je to jen umělé prostředí. A ty děti zde vznesou příjemného ducha a osvěží to jak klienty, tak i nás, jako personál,“ ocenil vystupující ředitel Domova Vesalius Radomil Pluschke.

Žáci ze Základní školy Edvarda Beneše pravidelně zpříjemňují dny klientům opavských domovů pro seniory. Do Domova Vesalius ale přišli poprvé. Ovšem zcela jistě si zde své vystoupení ještě někdy zopakují.Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy