Vánoční trhy začaly, strom už také svítí

  • 26. listopadu 2018,
  • 14:13,
  • Opava,
  • Katka Geryková

Na Dolním náměstí v Opavě se už rozzářil ozdobený vánoční strom. Kolem něj ve stáncích najdete tradiční punč. cukroví nebo tipy na dárky. Připraveny jsou také koncerty, divadelní představení nebo tvořivé dílny. Nasát sváteční atmosféru blížících se svátků můžete každý den až do Vánoc.

Reklama

Vánoční ozdoby a dekorace, výrobky z vlny, svíčky, uzeniny nebo cukroví najdete ve stáncích, které lemují Dolní náměstí. Lidé si zde budou moci až do Vánoc přijít vybrat třeba dárky především od místních výrobců a nebo si dopřát nejrůznější dobroty.

„Chodíme sem každý rok. Setkáme se s přáteli, ochutnáme svařák a nějaké ty delikatesy… je to tady prima,“ usmívala se jedna z Opavanek.

Od prvního dne byly stánky v obležení zákazníků, kteří vybírali a ochutnávali. Přestože do svátků zbývají necelé 4 týdny, lidé už nakupovali vánoční zboží. Nechybělo ani tradiční zdobené medové pečivo především s motivy Vánoc.

„Děti si vybírají drobnější kousky, mají rádi sněhuláky. Dospělí si vybírají větší kousky. Momentálně ale nejvíce letí také Mikuláši a čerti,“ říká pekařka Olga Březinová.

Atmosféru starých časů přičaroval také stánek s pečenými kaštany a flašinetem.

To ještě bylo náměstí potemnělé. Společné odpočítávání tisíců lidí na náměstí ale rozsvítilo vánoční strom, který teď bude každý den zářit do tmy. A pak už byl čas na ohňostroj, který rozzářil tmavou oblohu všemi barvami.

„Tuto nádhernou atmosféru zažívám už po několikáté, ale poprvé v pozici primátora města Opavy. Jsem nadšený, protože to kouzlo Vánoc dýchá všude kolem mne,“ říká primátor Tomáš Navrátil (ANO), který přišel na Dolní náměstí Vánoční trhy zahájit.

Vánoční trhy doplní také bohatý program, jako třeba koncerty Anety Langerové, Ivana Mládka nebo Davida Krause.Připraveny jsou také tvořivé dílny, živý betlém či divadelní představení. Prostě každý den se bude na co dívat.

„Já bych si dovolila vypíchnout jeden bod programu. Je to divadelní představení, které proběhne na 3. adventní neděli,16. prosince, kdy se bude po náměstí pohybovat 13 metrová loutka anděla.“ zve Magdalena Hájková z opavského magistrátu, která akci připravila.

Vánočně vyzdobené město si můžete prohlédnout také z radniční věže Hláska, která bude otevřená každý den až do 23. prosince, vždy od 16 – 20 hodin.

Tři bratři v nesnázích / divadelní premiéra

Dnes 19:00 - 20:32
Opava, Slezské divadlo, Opava

Symfonický koncert JFO: Slovanské tance a 4. symfonie J. Brahmse

28.05. 19:00 - 19.05. 20:32
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 19.05. 20:32
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Tomáš STRAUB s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč

Detail

OPAMETAL s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

BULY ARÉNA - zájmové sdružení
Opava
od 20 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu