Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nápady pro Opavu, letos za 1,2 mil. Kč

  • Opava,

Už potřetí mohou občané Opavy rozhodnout o tom, co se ve městě vybuduje. Z navržených projektů lidé budou moci hlasováním vybrat ty, které se nakonec zrealizují. V rámci participativního rozpočtu na ně vedení města uvolnilo 1,2 milionů korun, což je 4x více, než poprvé.

Úprava hřiště u Základní školy Englišova, které děti využívají děti během školní družiny, oprava rozbité komunikace u vojenského splavu nebo také vybudování hudební zkušebny a výstavba dětského hřiště v Suchých Lazcích. S těmito nápady, jak vylepšit své okolí,  přišli v uplynulých dvou letech Opavané. Město je pak zrealizovalo v rámci participativního rozpočtu. A o dalších podnětech, co ve městě změnit, mohou občané Opavy znovu přemýšlet.

 „Máte-li už konkrétní představu o svém nápadu, je skutečně jednoduché jej předložit. A to prostřednictvím formulářem na www.zdravemestoopava.cz," radí Veronika Bittová z odboru rozvoje města a strategického plánování, Magistrát Opava.

Možnost rozhodnout o tom, co se bude ve městě realizovat, mají lidé  už potřetí. Během let se částka participativního rozpočtu čtyřnásobně navýšila na 1,2 milionů korun.Protože nápadů na realizaci se sejde vždy více, vyberou ty nejlepší nakonec lidé hlasováním. „Nechat o tom hlasovat v anketách, které nakonec dopadnou podle toho, kolik lidí se zapojí. A uvolnit pouhých 300 000, 700 000  nebo nakonec i  1.200.000 Kč – to je pořád málo,“ zamýšlí se opoziční zastupitel Marek Veselý (ODS).

„Současných 1.200.000 Kč pro r. 2019 vnímám jako dostatečnou částku. Nicméně jsou města, která vyčleňují ze svého rozpočtu 10% na participativní rozpočet.Ale teď buďme skromní, ať máme zdravé projekty v limitu této částky a v budoucnu se uvidí," reaguje náměstkyně primátora Hana Brňáková (Piráti &Opavané).

Své nápady, jak vylepšit své okolí,  mohou lidé přihlásit do konce února. Během května se pak v internetovém hlasování rozhodne, které projekty nejvíce zaujaly. Jejich realizace bude probíhat během následujících měsíců. Hotové budou nejpozději v květnu následujícího roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyAG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

BAUMASCHINEN s.r.o. - pracoviště Opava a okolí
Opava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s.- pracoviště Hlučín
Hlučín
od 4 050 do 8 100 Kč/měsíc

Detail