Reklama

V Opavě jsou veřejná krmítka pro ptáky

  • 15. ledna 2019,
  • 15:25,
  • Opava,
  • Katka Geryková

Celkem osm krmítek pro ptáky najdete v parcích či jinde v Opavě. Vyrobily je děti a samy sem také zobání ptáčkům pravidelně nosí. Přidat trochu slunečnicových semínek, kousek jablka či ořechy sem můžete i vy a pomoci tak opeřencům přečkat zimu ve městě.

Reklama

Ptačí krmítka najdete na celkem osmi místech v Opavě: například v Sadech Svobody, na náměstí Joy Adamsové nebo na Hozově nábřeží.Pokud s sebou na procházku v zimních dnech vezmete nějaké to zobání, můžete tady zastavit a opeřencům v tomto nevlídném období trochu přilepšit. U každého krmítka je uvedeno, co přesně sem můžete nasypat.

"Spolehlivým zdrojem energie jsou slunečnicová semínka, proso či pšenici. Přidat můžete také kousky jablek, " radí ornitolog Michal Jakubec.

Dřevěná krmítka rozmístěná po městě jsou dílem žáků z opavské Základní a praktické školy.


Každé krmítko, má na starosti konkrétní základní škola. Děti sem chodí nejen s potravou pro ptáčky, ale také kontrolují, zda jsou krmítka v pořádku. Už se totiž stalo, že je zničili vandalové.


"Veřejnost, rodiče, děti, si zvykli,že mohou do parku chodit sypat do krmítek a je pak škoda, když dojdou a krmítko je zničené," podotýká  koordinátorka EVV opavského magistrátu Kateřina Hnátová., která má veřejná krmítka na starost.

Pokud se budete míst dostatek času i štěstí, tak se můžete u krmítka na chvíli zastavit a pozorovat přehlídku Sýkorek, vrabců, kosů nebo drozdů.


„Na krmítka chodíme pravidelně, jednou za týden zkontrolovat, jestli zmizelo zrní. A dosypat tam,“ říká učitelka Zuzana Melecká, která vlastně s myšlenkou veřejných krmítek v Opavě přišla.

K současným 8 krmítkům by mohly v budoucnu přibýt i další: a to u 46 mateřských a základních škol. 

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 25.06. 23:35
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 25.06. 23:35
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

SEMIX PLUSO, spol. s r.o.
Opava
od 30 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

SEMIX PLUSO, spol. s r.o.
Opava
od 20 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Radek Pokora
Opava
od 25 000 Kč do 45 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu